Explosionsvy vevhus Parsun F6A utombordare.

Vevhus - Parsun F5A / F6A

# Del namn
1 F4-04010004 oljetätning
2 F6-04010100 vevhusmontering
3 F8-05000700 gasnippelmontering
4 F4-04000010 stickpropp med mätstickanordning
5 F4-04000007 stickpropp med oljesticka
6 F4-04000008 O-ring
7 F6-04000001 komplex packning. vevhus
8 F6-04010004 oljeplåtplatta
9 GB/T5783-M5x10 Bult m5x10
10 NTN6205C3 lager 6205c3
11 F4-04000003 ihålig stift Φ10x8.4x14
11 T6-05000021 Bult m6x50
12 F6-04040100 omslag. vevhus
13 F4-04010102 gasnippel
14 F4-04000006 packning, oljeavtappningsskruv
15 GB/T5783-M8x14 Bult m8x14
16 GB/T97.1-6 bricka 6
18 F15-04000005 vattennippel
19 F4-04060000 oljetätningsskal
20 F2.6-04010001 oljetätning 20x30x7
21 F4-04060004 oljetätning 10,8x21x7
22 GB/T345.2-32.5x1.8 o ring 32,5x1,8
23 F4-04060001 skal. oljetätning
24 GB/T97.1-8 bricka 8
25 GB/T5783-M8x20 Bult m8x20
26 F6-04040002 inre rotorn. oljepump
27 F6-04040003 yttre rotorn. oljepump
28 F6-04040004 täckbräda. oljepump
29 GB/T818-M6x10 Bult m6x10
30 F6-04040006 sil. oljepump
31 F6-04040007 fjäder. oljepump
32 F6-04040005 packning. oljepump
33 F6-04040008 omslag. oljepump
34 GB/T5783-M6x35 Bult m6x35
35 F6-04040009 Bult

Du kan beställa reservdelar direkt på webbplatsen, klicka bara på artikelnumret / namnet i listan.
Reservdelar levereras från Sverige, ofta samma dag.
Om du behöver kontakta oss kommunicerar vi på engelska (eller svenska) vänligen maila oss på info@parsun.se