Sprängskiss nedre kåpa och kör Parsun F6A utombordare.

Nedre höljet och kör - Parsun F5A / F6A

# Del namn
1 F6-03000000L nedre höljesenhet (l)
1 F6-03000000S nedre höljesenhet
2 F6-03000100L drivaxelaggregat (l)
2 F6-03000100S drivaxelaggregat
3 T5-03000009 plugg. impeller
4 T5-03000003 drev
5 T5-03000013 försegla en. vattenrör
6 T5-03000012 vattenrör b
7 T5-03000014 tätning b. vattenrör
8 GB/T5782-M6x45 Bult m6x45
9 GB/T97.1-6 bricka 6
10 F6-03000001 vattenpump
11 F6-03000002 inre skal. vattenpump
12 T5-03000300 impeller. vattenpump
13 F6-03000003 övre packningen. ytterplatta
14 T5-03000007 ytterplatta
15 T5-03000006 nedre packningen. ytterplatta
16 F25-04000007 stift Φ4x10
17 T5-03000201 vattenpumpsäte
18 F6-03000200L kammontering. växelstång (l)
18 F6-03000200S kammontering. växelstång (ar)
19 GB/T879.2-1.5x12 stift 1,5x12
20 JISB2401P16 o-ring 15,8x2,4
21 T5-03000020 orienterad bussning. växelstång
22 T5-03000022 tätning b. orienterad bussning
23 T5-03000023 tallrik. orienterad bussning
24 GB/T5783-M6x16 Bult m6x16
25 T5-03000202 oljetätning. vattenpumpsäte
26 T5-03000004-1 mellanlägg 0,10 mm
26 T5-03000004-2 mellanlägg 0,15 mm
27 T5-03000005 packning. vattenpumpsäte
28 TLA1412Z nållager
29 T5-03000700 nedre höljesenheten
30 T5-00000001 ihålig stift Φ7,5x10
31 GB/T861.1-6 låsbricka 6
32 T5-03000017 Anod
33 T5-00000002 ihålig stift Φ9,5x10
34 GB/T97.1-8 bricka 8
35 GB/T5782-M8x167 Bult m8x167
35 GB/T5782-M8x40 Bult m8x40
36 F4-03000023 plugg. oljeslang
37 F4-03000024 packning, växellådsplugg
38 GB/T5782-M6x172 Bult m6x172
38 GB/T5782-M6x45 Bult m6x45
39 GB/T820-M6x20 skruv m6x20
40 T5-03000016 vattenintag
41 GB/T276-6004 lager 6004
42 F8-04000002-1 mellanlägg 0,15 mm
42 F8-04000002-2 mellanlägg 0,15 mm
43 T5-03010000 framväxelmontering
44 T5-03000404 stift. koppling
45 T5-03000400 axelenhet. propeller
46 GB/T879.1-3.5x28 stift 3,5x28
47 T5-03000403 koppling. hund
48 T5-03000402 fjäder. koppling
49 T5-03000401 axel. propeller
50 T5-03000015 bricka. Backväxel
51 T5-03000600 backväxel
52 T5-03000500 täckmontering. nedre höljet
53 GB/T276-6002 lager 6002
54 JASO-F404-31-050 O-ring
55 F8-04040004 oljetätning
56 T5-03000501 omslag. nedre höljet
57 GB/T5783-M6x20 Bult m6x20
58 T5-03000800 kuddmontering. propelleraxel
59 F6-03010000-6 propellerenhet 6 "
59 F6-03010000-7 propelleraggregat 7 "
59 F6-03010000-8 propelleraggregat 8 "
59 F6-03010000-9 propelleraggregat 9 "
60 GB/T96-10 bricka 10
61 F15-06000016 hackmutter
62 GB/T91-3.2x18 stift. klyfta Φ3.2x18

Du kan beställa reservdelar direkt på webbplatsen, klicka bara på artikelnumret / namnet i listan.
Reservdelar levereras från Sverige, ofta samma dag.
Om du behöver kontakta oss kommunicerar vi på engelska (eller svenska) vänligen maila oss på info@parsun.se