Explosionsvy nedre kåpa och enhet 1 Parsun F25 utombordare.

Nedre hölje och drivning 1 - Parsun F20 / F25

# Del namn
0 F25-04090000 parsun nedre höljeenhet f25
0 F25-04090000S parsun nedre höljeenhet f25 s
1 GB/T3452.1-25.8X2.65 O-ring
2 F25-04000017 rör, vatten l
2 F25-04000017S rör, vatten s
3 F25-04000016 fast platta, vattenpump
4 GB/T5782-M6X40 Bult m6x40
5 GB/T97.1-6 bricka 6
6 F25-04050004 spjäll, vattenrör
7 F25-04050001 skal, vattenpump
8 F25-04050002 skal, inre
9 F25-04050003 O-ring
10 F25-04050000 skalmontering, vattenpump
11 F25-04040000 pumphjulsenhet
12 F25-04000014 ytterplatta
13 GB/T5783-M6X25 Bult m6x25
14 GB/T97.1-6 bricka 6
15 F25-04000012 tallrik, o-ring
16 F15-06020004 O-ring
17 F25-04000013 vattentätning
18 F25-04000007 stift, tapp
19 F25-04000008 bas, drivaxel
20 F25-04000009 täta
21 F25-04010003 oljetätning, drivaxel
22 F25-04010000 drivaxelaggregat l
22 F25-04010000S drivaxelaggregat s
23 F25-04000015 halvcirkelnyckel
24 HR32004XJ hus, lager
25 F25-04000003-1 mellanlägg (t : 0,7 mm)
25 F25-04000003-2 mellanlägg (t : 1,0 mm)
25 F25-04000003-3 mellanlägg (t : 1,1 mm)
25 F25-04000003-4 mellanlägg (t : 1,2 mm)
25 F25-04000003-5 mellanlägg (t : 1,3 mm)
25 F25-04000003-6 mellanlägg (t : 1,4 mm)
25 F25-04000003-7 mellanlägg (t : 1,5 mm)
25 F25-04000003-8 mellanlägg (t : 1,6 mm)
26 F25-04000002 bussning, nylon
27 F25-04030000 kamaggregat, växelstång l
27 F25-04030000S kamaggregat, växelstång s
28 F4-03000023 plugg, hålolja
29 F4-03000024 packning, växellådsplugg
30 GB/T889.1-M5 mutter, låsning m5
31 F25-04000023 vatteninlopp “b”
32 F25-04000031 plugg, töm
33 F25-04000001 nedre höljet
34 GB/T5782-M6X35 Bult m6x35
35 GB/T861.1-6 bricka, låsning 6
36 F15-06000004 anod, lägre
37 GB/T5783-M6X20 Bult m6x20
38 F25-04000021 flik, kurs
39 GB/T820-M5X30 skruv, pannhuvud m5x30
40 F25-04000022 vatteninlopp “a”
41 F25-04000006 mutter, drev
42 F25-04000005 drev
43 F25-04000004-1 mellanlägg (t: 1,0 mm)
43 F25-04000004-2 mellanlägg (t: 1,1 mm)
43 F25-04000004-3 mellanlägg (t: 1,2 mm)
43 F25-04000004-4 mellanlägg (t: 1,3 mm)
43 F25-04000004-5 mellanlägg (t: 1,4 mm)
44 HR30205J koniskt rullager
45 F25-04020000 redskap, framåt
46 F25-04060003 koppling, hund
47 F15-06070004 stift, koppling
48 F15-06070005 ring, koppling
49 F25-04060006 kolv, skift
50 F25-04060002 fjäder, koppling
51 F25-04060001 axel, propeller
52 F25-04060007 platta, backväxel
53 F25-04060000 propeller, axelaggregat
54 F25-04070004 växel, back
55 F25-04070005-1 mellanlägg (t: 1,0 mm)
55 F25-04070005-2 mellanlägg (t: 1,1 mm)
55 F25-04070005-3 mellanlägg (t: 1,2 mm)
55 F25-04070005-4 mellanlägg (t: 1,3 mm)
56 F25-04070002 O-ring a
57 GB/T276-6006/P6 kullagret
58 F25-04070001 lock, nedre hölje
59 GB/T290-HK2016 rullager
60 F25-04070006 oljetätning
61 F25-04070003 O-ring b
62 GB/T5783-M6X20 Bult m6x20
63 F25-04070000 täckmontering, nedre hölje
64 GB/T290F-2020 nållager

Du kan beställa reservdelar direkt på webbplatsen, klicka bara på artikelnumret / namnet i listan.
Reservdelar levereras från Sverige, ofta samma dag.
Om du behöver kontakta oss kommunicerar vi på engelska (eller svenska) vänligen maila oss på info@parsun.se