Sprängskissbränsle Parsun F25 utombordare.

Bränsle - Parsun F20 / F25

# Del namn
1 F4-05000200 anslutningsenhet för bränslerör
2 GB/T97.1-6 bricka 6
3 GB/T5783-M6X25 Bult m6x25
4 F4-04000030 fjäder, bränslerör "b"
5 F25-03000012 rör, bränsle "a" Φ10xΦ5x550
6 F25-03000004 rör, våg Φ12x120
7 HT-2.5x60 klämma
8 F15-07080000 filterenhet
9 F15-07080002 kopp, filter
10 GB/T3452.1-32.5x1.8 bricka, koppfilter Φ32,5x1,8
11 F15-07080001 Element, filter
12 GB/T6170-M8 mutter m8
13 F25-05000029 rör, våg Φ12x300
14 F25-05000012 rör, bränsle "a" Φ10xΦ5x550
15 F25-05000033 rör, våg Φ12x120
16 F25-05000032 slang Φ10xΦ5x180
17 F25-05000018 fäste, fasthet
18 GB/T5783-M6X30 Bult m6x30
19 GB/T97.1-6 bricka 6
20 JB/T7757.2-24.7X3.1 o-ring 24,7x3,1
21 F25-05130000 bränslepumpenhet
22 F25-05130004 kolv
23 F25-05130003 fjäder, kolv
24 F25-05130001 säte, bränslepump
25 GB/T6170-M5 mutter m5
26 F25-05130002 fjäder, diap hragm
27 GB/T309-4x16.5 rullnål Φ4x16,5
28 F25-05130100 luftslagsaggregat
29 F4-04090011 skruv, ventil
30 GB/T848-3 liten bricka 3
31 F4-04090005 tallrik
32 GB/T6170-M3 mutter m3
33 F25-05130201 bränslepumpskal
34 F25-05130005 membran, topp
35 F25-05130006A tätning, bränslepump
36 F25-05130007 lock, bränslepump
37 GB/T818-M5X45 skruv, pannhuvud m5x45
38 GB/T97.1-8 bricka 8
39 GB/T5783-M8X14 Bult m8x14
40 F25-05000017 fäste, filterkopp

Du kan beställa reservdelar direkt på webbplatsen, klicka bara på artikelnumret / namnet i listan.
Reservdelar levereras från Sverige, ofta samma dag.
Om du behöver kontakta oss kommunicerar vi på engelska (eller svenska) vänligen maila oss på info@parsun.se