Sprængt visning af nederste beklædning og drev Parsun F9.8 udenbordsmotor.

Nedre kabinet og kørsel - Parsun F8 / F9.8

# En del Navn
1 F8-04000001 nedre kappe
2 F4-03000024 pakning, gearkassestik
3 F4-03000023 stik, olieslange
4 F8-04000017 vandindløb
5 GB/T823-M4X25 skrue m4x25
6 GB/T889.1-M4 møtrik, sekskant m4
7 GB/T5783-M6X25 bolt, sekskant m6x25
8 GB/T97.1-6 skive 6
9 F8-04000018 Anode
10 GB/T5783-M6X35 bolt, sekskant m6x35
11 F2.6-03000009 0-ring
12 GB/T276-6004 lejer 6004
13 F8-04040002 O ring
14 F8-04000014 gear, baglæns
15 F8-04040001 låg, underhus
16 F8-04000012 vaskemaskine
17 GB/T6170-M5 møtrik, sekskant m5
18 F8-04000004-1 mellemrum 0,10 mm
18 F8-04000004-2 mellemrum o.15mm
18 F8-04000004-3 mellemrum o.20mm
19 F8-04040004 olietætningsring
20 F8-04040000 dæksel, underhus
21 F8-04000016 pakning, vandforsegling
22 F8-04000015 vandforsegling
23 F8-04020000S drivakslesamling (er)
23 F8-04020001L drivakslenhed (l)
24 F8-04000007 ydre plade
25 F8-04000006 pakning, ydre plade
26 F8-04000011 plade, o-ring
27 F8-04000101 olietætningsring
28 F8-04000005 pakning. vandpumpesæde
29 F8-04000008 pakning, ydre plade
30 F8-04000200 løbehjul
31 F8-04000010 indvendig skal, vandpumpe
32 F8-04000009 vandpumpe
33 F8-04000301 aksel, propel
34 F8-04000302 fjeder, kobling
35 F8-04000305 Pin.clutch
36 F8-04000102 vandpumpesæde
37 F8-04000303 kobling, hund
38 GB/T879.1-3.5X28 Pin 3,5x28
39 F8-04010000 gear, fremad
40 GB/T276-6204 leje 6204
41 F8-04000012-1 mellemrum 0,10 mm
41 F8-04000012-2 mellemrum o.15mm
42 F8-04000003 bagbinde
43 F8-04030000L kamaggregat, gearstang (l)
43 F8-04030000S kamaggregat, skiftestang
44 F8-04000021 Pin, dower
45 GB/T5783-M6X50 bolt, sekskant m6x5o
46 F8-04000000L nedre kabinet (l)
46 F8-04000000S nederste kabinet (er)
47 GB/T818-M5X6 skrue m5x6
48 GB/T5783-M6X25 bolt, sekskant m6x25
49 F8-04000019 pude, propel
50 F8-04000020 skive, propelaksel
51 F8-04050000 propelsamling
52 GB/T96-10 skive l0
53 F15-06000016 møtrik, sekskant
54 GB/T91-Φ2.5X20 stift, splint
55 NSKFJ-1516 leje
56 GB/T861.1-6 låseskive 6
57 F8-04040003 leje
58 F8-04000013 forsegle

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se