Sprængt topstykke Parsun F6A påhængsmotor.

Topstykke samling - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 F6-04050000 topstykke samling
2 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
3 GB/T97.1-6 skive 6
4 F4-04070000 termostatafdækningsenhed
5 F4-04070001 dække over. termostat
6 F4-04010102 dyse
7 F4-04000011 gasxet. temostat-dæksel
8 F4-04070003 anode. temostat-dæksel
9 GB/T818-M5x25 skrue m5x25
10 F15-07000031 temostat (s60)
11 F6-04050100 topstykke samling
12 F4-04080102 guide. ventil
13 F6-04050002 dør. udstødning
14 F6-04050001 dør. indtag
15 F4-04080007 vaskemaskine. ventilfjeder
16 166F-010003 olieforsegling. ventil
17 F6-04050003 fjederventil
18 F8-05030006 sæde. ventilfjeder
19 F8-05030007 klemme. ventil
20 F6-04050004 plade. stødstang
21 166F-010008 Bolt. vippearm
22 166F-010009 arm. ventil vippeknap
23 166F-010010 omdrejningspunkt. vippearm
24 166F-010011 låsemøtrik m6x0,75

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se