Eksploderet visning af nederste beklædning og drev Parsun F6A påhængsmotor.

Nedre kabinet og kørsel - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 F6-03000000L nedre kabinet (l)
1 F6-03000000S nederste kabinet (er)
2 F6-03000100L drivakslenhed (l)
2 F6-03000100S drivakslesamling (er)
3 T5-03000009 dyvelstift. pumpehjul
4 T5-03000003 bagbinde
5 T5-03000013 forsegle en. vandrør
6 T5-03000012 vandrør b
7 T5-03000014 forsegling b. vandrør
8 GB/T5782-M6x45 Bolt m6x45
9 GB/T97.1-6 skive 6
10 F6-03000001 vandpumpe
11 F6-03000002 indre skal. vandpumpe
12 T5-03000300 pumpehjul. vandpumpe
13 F6-03000003 øverste pakning. ydre plade
14 T5-03000007 ydre plade
15 T5-03000006 nederste pakning. ydre plade
16 F25-04000007 Pin Φ4x10
17 T5-03000201 vandpumpesæde
18 F6-03000200L cam samling. gearstang (l)
18 F6-03000200S cam samling. skiftestang (er)
19 GB/T879.2-1.5x12 Pin 1.5x12
20 JISB2401P16 o-ring 15,8x2,4
21 T5-03000020 orienteret bøsning. skiftestang
22 T5-03000022 forsegling b. orienteret bøsning
23 T5-03000023 plade. orienteret bøsning
24 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
25 T5-03000202 olieforsegling. vandpumpesæde
26 T5-03000004-1 mellemrum 0,10 mm
26 T5-03000004-2 mellemrum 0,15 mm
27 T5-03000005 pakning. vandpumpesæde
28 TLA1412Z nåleleje
29 T5-03000700 nedre beklædningsenhed
30 T5-00000001 hulstift Φ7,5x10
31 GB/T861.1-6 låseskive 6
32 T5-03000017 Anode
33 T5-00000002 hulstift Φ9,5x10
34 GB/T97.1-8 skive 8
35 GB/T5782-M8x167 Bolt m8x167
35 GB/T5782-M8x40 Bolt m8x40
36 F4-03000023 prop. olieslange
37 F4-03000024 pakning, gearkassestik
38 GB/T5782-M6x172 Bolt m6x172
38 GB/T5782-M6x45 Bolt m6x45
39 GB/T820-M6x20 skrue m6x20
40 T5-03000016 vandindløb
41 GB/T276-6004 lejer 6004
42 F8-04000002-1 mellemrum 0,15 mm
42 F8-04000002-2 mellemrum 0,15 mm
43 T5-03010000 gear fremad
44 T5-03000404 pin. kobling
45 T5-03000400 akselsamling. propel
46 GB/T879.1-3.5x28 Pin 3,5x28
47 T5-03000403 kobling. hund
48 T5-03000402 forår. kobling
49 T5-03000401 aksel. propel
50 T5-03000015 vaskemaskine. bakgear
51 T5-03000600 gear i bakgear
52 T5-03000500 dæksel. nedre kappe
53 GB/T276-6002 lejer 6002
54 JASO-F404-31-050 O ring
55 F8-04040004 olietætningsring
56 T5-03000501 dække over. nedre kappe
57 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
58 T5-03000800 pudesamling. propelaksel
59 F6-03010000-6 propelsamling 6 "
59 F6-03010000-7 propelsamling 7 "
59 F6-03010000-8 propelsamling 8 "
59 F6-03010000-9 propelsamling 9 "
60 GB/T96-10 skive 10
61 F15-06000016 hakemøtrik
62 GB/T91-3.2x18 pin. kniv Φ3.2x18

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se