Sprængskits motorenhed Parsun F6A påhængsmotor.

Motorenhed - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 F6-04000000 motorenhed
2 F4-04010004 olietætningsring
3 F6-04010100 krumtaphus samling
4 F8-05000700 gasniplesamling
5 F4-04000010 stik med oliepindenhed
6 F4-04000007 stik med oliepinden
7 F4-04000008 O ring
8 F6-04000001 kompleks pakning. krumtaphus
9 F6-04010004 olieplade
10 GB/T5783-M5x10 Bolt m5x10
11 NTN6205C3 leje 6205c3
12 F6-04030000 knastaksel samling
13 F4-04000003 hulstift Φ10x8.4x14
14 F6-04040100 dække over. krumtaphus
15 F4-04010102 dyse
16 F4-04000006 pakning, olieaftapningsbolt
17 GB/T5783-M8x14 Bolt m8x14
18 GB/T97.1-6 skive 6
19 T6-05000021 Bolt m6x50
20 F15-04000005 vandnippel
21 F4-04060000 samling af olieforsegling
22 F2.6-04010001 olietætningsring 20x30x7
23 F4-04060004 olietætning 10,8x21x7
24 GB/T345.2-32.5X1.8 o ring 32,5x1,8
25 F4-04060001 skal. olieforsegling
26 GB/T97.1-8 skive 8
27 GB/T5783-M8x20 Bolt m8x20
28 F6-04040002 indvendige rotor. olie pumpe
29 F6-04040003 ydre rotor. olie pumpe
30 F6-04040004 dækplade. olie pumpe
31 GB/T818-M6x10 Bolt m6x10
32 F6-04040006 si. olie pumpe
33 F6-04040007 forår. olie pumpe
34 F6-04040005 pakning. olie pumpe
35 F6-04040008 dække over. olie pumpe
36 GB/T5783-M6x35 Bolt m6x35
37 F6-04040009 Bolt
38 F6-04000100 krumtapmontering
39 F4-04000004 vaskemaskine
40 F6-04020100 stang. Tilslutning
41 F4-04020103 Bolt m7x35
42 F6-04020001 stempel
43 F6-04020004 låsering
44 F6-04020003 pin. stempel
45 F6-04020002 stempelring samling

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se