Eksploderet visning af krumtaphus Parsun F6A påhængsmotor.

Krumtaphus - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 F4-04010004 olietætningsring
2 F6-04010100 krumtaphus samling
3 F8-05000700 gasniplesamling
4 F4-04000010 stik med oliepindenhed
5 F4-04000007 stik med oliepinden
6 F4-04000008 O ring
7 F6-04000001 kompleks pakning. krumtaphus
8 F6-04010004 olieplade
9 GB/T5783-M5x10 Bolt m5x10
10 NTN6205C3 leje 6205c3
11 F4-04000003 hulstift Φ10x8.4x14
11 T6-05000021 Bolt m6x50
12 F6-04040100 dække over. krumtaphus
13 F4-04010102 gasnippel
14 F4-04000006 pakning, olieaftapningsbolt
15 GB/T5783-M8x14 Bolt m8x14
16 GB/T97.1-6 skive 6
18 F15-04000005 vandnippel
19 F4-04060000 samling af olieforsegling
20 F2.6-04010001 olietætningsring 20x30x7
21 F4-04060004 olietætning 10,8x21x7
22 GB/T345.2-32.5x1.8 o ring 32,5x1,8
23 F4-04060001 skal. olieforsegling
24 GB/T97.1-8 skive 8
25 GB/T5783-M8x20 Bolt m8x20
26 F6-04040002 indvendige rotor. olie pumpe
27 F6-04040003 ydre rotor. olie pumpe
28 F6-04040004 dækplade. olie pumpe
29 GB/T818-M6x10 Bolt m6x10
30 F6-04040006 si. olie pumpe
31 F6-04040007 forår. olie pumpe
32 F6-04040005 pakning. olie pumpe
33 F6-04040008 dække over. olie pumpe
34 GB/T5783-M6x35 Bolt m6x35
35 F6-04040009 Bolt

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se