Sprængt blikflaskehoved Parsun F6A påhængsmotor.

Cylinder hoved - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 GB/T5783-M6X20 Bolt m6x20
2 GB/T97.1-6 skive 6
3 F4-04070000 termostatafdækningsenhed
4 F4-04070001 dække over. termostat
5 F4-04010102 dyse
6 F4-04000011 gasxet. temostat-dæksel
7 F4-04070003 anode. temostat-dæksel
8 GB/T818-M5X25 skrue m5x25
9 F15-07000031 temostat (s60)
10 F6-04000009 tråd. at føre
11 F6-04000020 rør. returner vand
12 T36-04000023 klemme
13 F6-04000004 dække over. cylinder hoved
14 F6-04000005 tætningsring
15 F4-04000034 Bolt. cylinder hoved
16 F6-04050100 topstykke samling
17 F4-04080102 guide. ventil
18 F4-04000003 hulstift Φ10x8.4x14
19 F6-04000002 pakning. cylinder hoved
20 F6-04000021 tråd. at føre
21 GB/T5783-M6X12 Bolt m6x12

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se