Eksploderet visning af bundkørsel Parsun F6A påhængsmotor.

Bundkappe - Parsun F5A / F6A

# En del Navn
1 F4-01090401 stoper. hængetovssamling
2 T40-01020101 motorstopkontaktenhed
3 F6-05000001 bundkappe
4 F4-05000102 prop. gummi
5 GB/T818-M4X12 skrue m4x12
6 F4-05000101 knap. oliekontakt
7 F6-05000100 olieafbrydermontering
8 F15-00000006 Pin 6x12
9 GB/T97.1-6 aske 6
10 GB/T818-M6X12 skrue m6x12
11 GB/T5783-M6X20 Bolt m6x20
12 GB/T6170-M8 møtrik m8
13 F4-05000023 låsekrog
14 GB/T818-M5x16 skrue m5x16
15 GB/T97.1-5 vaskemaskine 5
16 F4-05000020 sæde. låsekrog
17 GB/T889.1-M5 låsemøtrik m5
18 F4-05000013-2 dække over. gummi
19 F6-05000009 håndtere
20 GB/T97.1-8 skive 8
21 F25-01010303 Bolt m8x20

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se