Sprængt billede af nederste beklædning og drev 1 Parsun F60 påhængsmotor.

Nedre hus og drev 1 - Parsun F50 / F60

# En del Navn
1 GB/T5783-M8x30 Bolt m8x30
2 T40-04000012 plade, vandpumpe
3 F60-04000401 vandpumpedæksel
4 T40-04000202 indvendig skal, vandpumpe
5 F60-04000300 pumpehjul, vandpumpe
6 T40-04000205 O ring
7 F25-04000007 pin, dyvel
8 F60-04000009 ydre plade
9 T40-04000010 pakning, vandpumpe sæde
10 F60-04000008 dæksel, olietætning
11 T40-04040001 beklædning a, olietætning
12 JASOF40424-50 o-ring, olietætningshus
13 F25-04010003 olietætning, drivaksel
14 T40-04000008 stor skive
15 F60-04010000 drivakslenhed
16 F25-04000015 halvcirkelformet nøgle
17 T40-04000027 leje
18 T40-04000003 Shim
18 T40-04000003-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
18 T40-04000003-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
18 T40-04000003-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
18 T40-04000003-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
18 T40-04000003-5 Shim (t: 0. 30mm)
18 T40-04000003-6 mellemrum (t: 0. 40mm)
18 T40-04000003-7 mellemrum (t: 0. 50mm)
19 T40-04000002 bøsning, nylon
20 T40-04000026 leje
21 T85-04000011 olietætning, kamaksel 9x19x5
22 F60-04000101 dæksel, skiftende cam
23 JASOF40431-035 O ring
24 JASOF40419-007 O-ring bolt
25 GB/T896-8 omkreds 8
26 F60-04000004 skiftende cam
27 F4-03000023 stik, gearkasse
28 F4-03000024 pakning, gearkassestik
29 GB/T889.1-M5 møtrik, låsning m5
30 T40-04000023 vandindtag b
31 F25-04000031 stik, dræne
32 F60-04000001 nedre kappe
33 T40-04000006 møtrik, pinlon
34 F60-04000002 bagbinde
35 T40-04000022 vandindtag a
36 GB/T820-M5x30 skrue, panhoved m5x30
37 F60-04000003 skiftende cam
38 T40-04000004 Shim
38 T40-04000004-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
38 T40-04000004-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
38 T40-04000004-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
38 T40-04000004-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
38 T40-04000004-5 mellemrum (t: 0,30 mm)
38 T40-04000004-6 mellemrum (t: 0,40 mm)
38 T40-04000004-7 mellemrum (t: 0,50 mm)
39 KOYOHl-CAP332/32 rulleleje 332/32
40 F60-04000600 gear fremad
41 F60-04020005 stempel, forskydning
42 T36-03000403 afstandsstykke, kobling
43 F60-04020002 fjeder, kobling
44 F60-04020003 kobling
45 T40-04050004 pin, kobling
46 T40-04050005 ringformet fjeder, kobling
47 F60-04020001 propelaksel
48 F60-04020000 propelakslenhed
49 T40-04050007 skive, bakgear
50 F60-04000500 bakgear
51 T40-04060005 Shim
51 T40-04060005-1 mellemrum (t = 0,10 mm)
51 T40-04060005-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
51 T40-04060005-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
51 T40-04060005-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
51 T40-04060005-5 mellemrum (t: 0. 30mm)
51 T40-04060005-6 mellemrum (t: 0. 40mm)
51 T40-04060005-7 mellemrum (t: 0. 50mm)
52 T40-04000025 leje
53 F60-04030000 dæksel, underhus
54 T40-04060002 o-ring a, dæksel
55 T40-04060003 o-ring b, låg
56 T40-04060001 låg, underhus
57 T40-04000028 leje
58 GB/T97.1-8 skive 8
59 GB/T5783-M8x25 Bolt m8x25
60 F60-04000000 nedre beklædningsenhed

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se