Sprængbillede elektrisk brændstofpumpesamling Parsun F60 påhængsmotor.

Elektrisk brændstofpumpesamling - Parsun F50 / F60

# En del Navn
1 F60-05000025 luftrør c 5x10x260
2 T5-04000200 kontraventil
3 F60-05000019 luftrør c 5x10x60 (epa)
4 F60-05000016 luftrør b 5x10x270
5 F60-05000054 plast trevejs 6.5
6 F60-05000053 brændstofrør
7 F40-05100000EI elektrisk brændstofpumpesamling
8 F40-05010400EI samling, brændstofpumpe
9 GB/T3452.1-15.8x3.1 o-ring 15,8x3,1
10 F40-05100100EI karosseri, brændstofpumpe
11 S7133-13.3 enkelt klemme klemme
12 F40-05100010EI formet rør a, brændstofpumpe
13 F40-05100004EI formet rør b, brændstofpumpe
14 F40-05100202EI hætte, detektionsventil
15 F40-05100201EI detektionsventil, brændstofpumpe
16 F40-05100600EI trykregulatorventil
17 F40-05100601EI o-ring, trykregulatorventil
18 F40-05100600-1EI skive, trykregulatorventil
19 F40-05100602EI ledningsrør
20 F40-05100603EI palte, trykregulatorventil
21 GB/T818-M15x12 skrue m5x12
22 GB/T818-M4x16 skrue m4x16
23 GB/T93-4 vaskemaskine, forår
24 F40-05100301EI nåleventil
25 F40-05100302EI klemfjeder, nåleventil
26 F40-05100003EI baffelplade
27 GB/T818-M4x8 Bolt
28 F40-05100001EI flyde
29 F40-05100002EI pin, flyde
30 F40-05100500EI brændstofpumpesamling
31 F40-05100501EI gummihylse, brændstofpumpe
32 F40-05100504EI polstring blok, brændstofpumpe
33 F40-05100503EI gummipude, brændstofpumpe
34 F40-05100502EI filternet, brændstofpumpe
35 F40-05100704EI tætning, brændstofdæksel
36 F40-05100701EI brændstofdæksel, elektrisk pumpe
37 F25-05090005 busk, tænding
38 F25-05090004 busk, dæmpning
39 F40-05100800EI køler, brændstof
40 GB/T97.1-6 vaskemaskine, almindelig 6
41 GB/T5783-M6x25 sekskantbolt m6x25
42 GB/T96-6 stor skive 6
43 F40-05100703EI afløbsbolt, brændstofskål

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se