Eksplosionsfri topstykke Parsun F40 påhængsmotor.

Topstykke samling - Parsun F30 / F40

# En del Navn
0 F40-05040000EI topstykke samling
0 F40-05040100EI topstykke samling
1 F40-05040000 topstykke samling
2 F25-05050021 olietætning, knastaksel
3 F25-05050007 skive, begrænsende bolt
4 F25-05050006 begrænsende bolt, knastaksel
5 GB/T5783-M6x10 Bolt m6x10
6 F25-05050002 ventil, udstødning
7 F25-05050001 ventil, indtag
8 F15-07010005 stik 1/4 "
9 F40-05040100 topstykke samling
10 F15-07040104 guide, ventil
11 F40-05040200 knastaksel samling
12 F40-05040407 pakning, oliepumpe
13 F40-05040400 oliepumpesamling
14 GB/T97.1-6 skive 6
15 GB/T5782-M6x40 Bolt m6x40
16 F25-05050003 skive, ventilfjeder
17 PS2700.04.03 tætning, ventilspindel
18 F25-05050005 fjeder, ventil
19 F15-07040006 holder, ventilfjeder
20 F15-07040007 spalte, ventilfjeder
21 F25-05050300 vippesamling
22 F25-05050301 Rocker
23 F15-07040303 skrue, ventiljustering
24 F15-07040304 Låsemøtrik
25 F40-05040001 skaft, vippe
26 F40-05040002 støtteplade, fjederplade
27 F40-05040004 fjederplade a, vippe
28 F25-05050012 fjederplade b, vippe
29 F25-05050019 flangebolt, vippeaksel
30 F40-05040003 fast plade 8, vippeaksel
31 F25-05050011 fjederplade, rocuir
32 F25-05050009 fast plade a, vippeaksel

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se