Eksploderet visning Power trim og tilt forsamling Parsun F40 påhængsmotor.

Power trim og tilt montering - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 T40-10000000 hydraulisk vippesamling
2 T40-10010000 lokalisering af cylinderenhed
3 T40-10030000 lokalisering af cylinderstemplets samling
4 T40-10030202 olietætning 15x23x5
5 T40-10030200 stempelmøtrik
6 JISB2407P15T2 låsering p15t2
7 JISB2401P15 o-ring Φ14,8xΦ2,4
8 JASOF40424-045 o-ring Φ44,7xΦ2,4
9 T40-10030100 aksel, vippesamling
10 T40-10030301 stempel
11 GB/T879.4-1.5x12 Pin Φ1,5x12
12 T85-06020202 bold 4
13 T85-06020005 sæde, forår
14 T40-10030001 forår
15 T40-10030002 vaskemaskine
16 T40-10030003 vaskemaskine
17 GB/T10.2-M10x1.25x40 skrue m10x1,25x40
18 JISB2401P39 O-ring 38. 7x3. 5
19 JISB2407P39T2 ring, sikkerhedskopi p39t2
20 T40-10010100 gratis stempelsubmontering
21 T40-10010101 gratis stempel
22 T40-10010102 forår
23 T40-10010104 forsegle
24 T40-10010103 Busk, bolt
25 T40-10010105 busk, stempel
26 GB/T70.2-M4x35 skrue m4x35
27 F15-07010004 blok, cylinder 1/8 "
28 T40-10000002 Position cylinder
29 JISFG11.2 o-ring φ10,7xφ1,5
30 T40-10000001 bold 1/8 "
31 T85-06020014 fjeder, stempel
32 T85-06010201 Filter
33 JISFG6 o-ring φ5,5x1,5
34 T40-10020500 vippemotor
35 GB/T70.1-M6x20 skrue m6x20
36 GB/T3452.H48x2 O-ring 48x2
37 T40-10020004 forår
38 T40-10020003 Link, motor
39 GB/T70.1-M4x25 Bolt m4x25
40 T85-06010705 rulle φ4x21.8g2-2-4
41 T40-10020400 gearpumpesamling
42 JISFG5 o-ring φ4,5xφ1,5
43 T40-10020002 forår
44 T85-06010205 Pin, valvula suporte
45 T85-06010207 tætning, hovedventil
46 T40-10020005 Filter, pumpe
47 JISFG4 o-ring φ3,5x1,5
48 T40-10020001 boliger
49 T40-10020301 stift, ventilstøtte
50 JISB2401PJ O-ring 2. 8x1.9
51 JISB2401P8 O-ring 7. 8x1.9
51 T40-10020305 skrue, ventillås
52 JISB2401P9 O-ring 8. 8x1.9
53 T40-10020302 sæde, aflastningsventil
54 T40-10020303 sæde, forår
55 T40-10020304 forår, op lindring
56 JISB2401PI! O-ring 10. 8x2.4
58 T85-06010503 ventilundersamling
59 JISB2401P12.5 O-ring 12x1,5
60 JISFG12 o-ring φ11,5x1,5
61 T85-06010501 stempel, shuttle
62 T85-06010009 skrue
63 T85-06010601 skive, tætning
64 T40-10020201 sæde, forår
65 T40-10020202 forår
66 JISFG10 O-ring 9. 5x1,5
67 T85-06010606 skrue, manuel frigørelse
68 GB/T3452.1-17.5x2.65 o-ring 17,5x2,65
69 GB/1893.1-20 ring, snaplåsering 20
70 GB/T70.1-M6x75 Bolt m6x75
71 T85-06010002 blok, cylinder 1/16 "

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se