Eksploderet visning nederste beklædning og drev 1 Parsun F40 påhængsmotor.

Nedre hus og drev 1 - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 F40-04000000L nedre kabinet (l)
1 F40-04000000S nederste kabinet (er)
2 T40-04000001 nedre kappe
3 T40-04000006 møtrik, pinlon
4 T40-04000005 Pinlon
5 GB/T820-M5x30 skrue m5x30
6 T40-04000022 vandindtag a
7 T40-04000004-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
7 T40-04000004-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
7 T40-04000004-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
7 T40-04000004-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
7 T40-04000004-5 mellemrum (t: 0,30 mm)
7 T40-04000004-6 mellemrum (t: 0,40 mm)
7 T40-04000004-7 mellemrum (t: 0,50 mm)
8 KOYOHI-CAP322/32 rulleleje
9 T40-04020000 gear fremad
10 T40-04050000 propelakslenhed
11 T40-04050006 stempel, skift
12 T40-04050002 fjeder, kobling
13 T40-04050003 hundekobling
14 T40-04050004 pin, kobling
15 T40-04050005 ringformet fjeder, kobling
16 T40-04050001 aksel, propel
17 T40-04050007 skive, bakgear
18 T40-04060006 gear, baglæns
19 T40-04060005-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
19 T40-04060005-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
19 T40-04060005-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
19 T40-04060005-5 mellemrum (t: 0. 30mm)
19 T40-04060005-6 mellemrum (t: 0. 40mm)
19 T40-04060005-7 mellemrum (t: 0. 50mm)
19 T40-04060005-l mellemrum (t: 0,10 mm)
20 T40-04060000 dæksel, underhus
21 KOYO6007C4 bærende 6007
22 T40-04060002 o-ring a, dæksel
23 T40-04060003 o-ring b, låg
24 T40-04060001 låg, underhus
25 NTNHK2220JS bærende 2220
26 F25-04010003 olietætningsring
27 GB/T5783-M8x25 Bolt m8x25
28 GB/T97.1-8 skive 8
29 T40-04000008 stor skive
30 T40-04040000 beklædning af en samling, olietætning
31 JASOF40424-050 o-ring, beklædning a
32 T40-04040001 beklædning a, olietætning
33 T40-04000009 dæksel, olietætning
34 T40-04000010 pakning, vandpumpe sæde
35 T40-04000011 ydre plade
36 F25-04000007 dyvelstift ¢ 4x10
37 T40-04000205 O ring
38 F25-04040000 pumpehjulssamling, vandpumpe
39 T40-04000202 indvendig skal, vandpumpe
40 T40-04000201 vandpumpehus
41 T40-04000012 plade, vandpumpe
42 GB/T5783-M8x30 Bolt m8x30
43 F40-04010000L drivakslenhed
43 F40-04010000S drivakslenhed
44 F25-04000015 woodruff nøgle
45 32005JRK0Y0 leje 32005
46 T40-04000003-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
46 T40-04000003-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
46 T40-04000003-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
46 T40-04000003-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
46 T40-04000003-5 Shim (t: 0. 30mm)
46 T40-04000003-6 mellemrum (t: 0. 40mm)
46 T40-04000003-7 mellemrum (t: 0. 50mm)
47 T40-04000002 bøsning, nylon
48 NSKB-1416 fjederleje
49 F15-05000035 søjlemøtrik
50 GB/T6172.1-M6 møtrik m6
51 F15-06020004 O-ring 14x4.2
51 T40-04000023 vandindtag b
52 T40-04000007 dækplade, knastaksel
53 JASOF40431-035 O ring
54 GB/T97.1-6 skive 6
55 F40-04020000 kammontering, skiftestang
56 GB/T889.1-M5 møtrik m5
58 F4-03000023 stik, olieslange
59 F4-03000024 pakning, gearkassestik
60 F25-04000031 stik, olieudløsning

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se