Sprængudsnit karburatorenhed Parsun F40 påhængsmotor.

Karburatorenhed - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 F40-05060000 karburatorenhed
2 F40-05061000 karburator a
3 GB/T818-M4x8 skrue m4x8
4 GB/T93-4 fjederskive 4
5 F40-05061402 indgribende ventilplade
6 F40-05061400 indgribende ventilsamling
7 F40-05061401 indkapslingsventil o-ring
8 GB/T818-M4x10 skrue m4x10
9 GB/T9 3-4 fjederskive 4
10 F40-05061001 plade
11 F40-05061002 plade hermetisk måtte
12 F40-05061019 fjeder, luftjustering
13 F40-05061020 skrue, luftjusterende o-ring
14 F40-05061021 skrue, luftjustering
15 F40-05061006 fjeder, svingled
16 F40-05061005 indgribende ventilrør
17 F40-05061004 indgribende ventilfinger
18 F40-05061003 indgribende ventilfjeder
19 F40-05061007 forklæde accelerator
20 GB/T93-3 fjederskive 3
21 GB/T818-M3x6 skrue m3x6
22 F40-05061200 acceleratorstangsamling
23 F40-05061203 boltfjeder, gashåndtag
24 GB/T818-M4X10 skrue m4x10
25 F40-05060003 forbindelsesstang, accelerator
26 F40-05060004 skive nylon
27 GB/T97.1-4 skive 4
28 GB/T91-1. 2x10 stift, skår 1.2x10
29 F40-05061100 karburatorhus
30 F40-05061008 vaskemaskine oscillerende bar
31 GB/T896-6 låsering 6
32 F40-05061015 hoveddyse
33 F40-05061016 hovedstråle
34 F40-05061017 tomgangsstråle
35 F40-05061018 gummihætte
36 F40-05061011 nåleventil
37 F40-05061012 fjeder, nåleventil
38 F40-05061013 flyde
39 F40-05061014 pin, flyde
40 GB/T818-M4x8 skrue m4x8
41 F40-05061014 forsegling, oliekop
42 GB/T818-M2X3 skrue m2x3
43 F40-05061009 enrching ventil ejektor rob
44 F40-05061010 stigende ventil øges
45 F40-05061303 indgribende ventilstempel
46 F40-05061304 indgribende ventilfjeder
47 F40-05061306 pakning, afløbsskrue
48 F40-05061305 afløbsskrue
49 F40-05061300 oliekop
50 GB/T93-4 fjederskive 4
51 GB/T818-M4X14 skrue m4x14
52 GB/T3452.1-34. 4X1. 8 O-ring 34. 4x1.8
53 F40-05060001 karburator abutment
54 F40-05060014 brændstofslange b
55 F40-05062000 karburator b
56 F40-05060013 brændstofslange a
57 F40-05063200 acceleratorstangsamling c
58 F40-05063000 karburator c
59 GB/T97.1-6 skive 6
60 GB/T5782-M6X90 Bolt m6x90
61 F40-05060002 karburatorindtag
62 F40-05060007 indsugningsolieslange
63 F40-05060011 indtagsledd a
64 F40-05060012 indtagsledd b
65 F40-05060008 indsugningsolieslange a
66 F40-05060009 indsugningsolieslange b
67 F40-05060006 brændstofslange b
68 F40-05060005 brændstofledning a
69 F40-05060010 plastik klip

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se