Sprængt synspunkt starter Parsun F40 påhængsmotor.

Forret - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 GB/T5783-M5x12 Bolt m5x12
2 GB/T96-5 stor skive 5
3 F40-05080200 strammesamling, afleder
4 F25-05160002 fjederklemme
5 F40-05080000 starterenhed
6 F25-05160012 gummi jakke
7 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
8 GB/T97.1-6 skive 6
9 F4-04130102 dække, håndtere
10 F25-05160019 startlinje
11 F25-05160500 starthåndtag
12 F25-05160021 spjæld, håndtag
13 F40-05080001 tætning, skummende gummi
14 F40-05080100 starter kabinet samling
15 T40-05110002 kædehjul, starter
16 T40-05110003 bøsning, kædehjul
17 GB/T96-6 stor skive 6
18 GB/T93-6 foråret skive
19 GB/T5783-M6x30 Bolt m6x30
20 F25-05160014 sæde, svingfjeder
21 F25-05160015 volute fjeder
22 F25-05160001 bremse
23 F25-05160005 forår, pal
24 F25-05160003 twist fjeder, bremse
25 F25-05160004 pal, bremse
26 F25-05160006 fast plade, bremse
27 GB/T848-5 lille skive 5
28 GB/T5783-M5x30 Bolt m5x30
29 F25-05160300 hjulmontering, start op
30 F25-05160304 håndledsfjeder, pal
31 F25-05160305 pal, start op
32 GB/T896-6 klipsikringsring 6
33 F25-05160016 fjeder, plade
34 F25-05160017 plade, start op
35 F25-05160018 Bolt, plade
36 GB/T5783-M6x12 Bolt m6x12
37 F40-05000035 fast plade, fasttråd
38 F15-00000012 fjederklemme ¢ 1.8
39 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se