Eksploderet visning elektrisk 4 Parsun F40 påhængsmotor.

Elektrisk 4 - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
2 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
2 GB/T97.1-6 skive 6
3 F40-05091401EI beslag, hovedrelæ
4 F40-05091402EI spjæld, hovedrelæ
5 T40-05000028 rør, tænding
6 F40-05000060EI fast plade, hovedrelæ
7 GB/T6170-M6 møtrik m6
8 GB/T5783-M6x35 Bolt m6x3s
9 F40-05000063EI Plade, sensor
10 GB/T5783-M5x16 Bolt msx16
11 GB/T97.1-5 vaskemaskine s
12 F40-05091600EI sensor, krumtapakselposition
13 GB/T5783-M6x10 Bolt m6x10
14 F40-05000059EI klemme c
15 F40-05090200EI tændspolesamling
16 F8-05000021 vaskemaskine
17 GB/T5783-M6x40 Bolt m6x40
18 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
19 F40-05000003 klemme
20 F40-05000055EI brackbt, relæ
21 F40-05090700EI sensor, vandtemperatur
22 F15-07000021 bøsning, indsugningslyddæmper
23 F8-05000007 spjæld
24 F40-05000009-2EI beslag, fast plade
26 F40-05000009-1EI-C fast plade, ecu
27 F40-05000065EI klemme d
28 F8-05000006 bøsning
29 GB/T5783-M6x12 Bolt m6x12
30 F40-05000049EI fast plade, magnetventil
31 F40-05091500EI magnetventil, kulstofpotte
32 F40-05090100EI Ecu
33 F40-05001000EI c. d. jeg linjesamling
34 F40-05001000-1EI sikringstråd (40a)
34 F40-05001000-2EI sikringstråd (20a)
34 F40-05001000-3EI sikringstråd (15a)
34 F40-05001000-4EI sikringstråd (7.5a)
35 F40-05091400EI hovedrelæ
36 F40-05001200EI forbindelseslinje, vippe
37 T85-05030200 relæsamling
38 F40-03000013EI fast beslag, tilt-relæ

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se