Eksploderet syncylinder Parsun F40 udenbordsmotor.

Cylinder - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 F15-07050004 påfyldningshætte, motorolie
2 JASOF40435025 O ring
3 F40-05070000 dæksel, cylinderhoved
4 F40-05070001 dæksel, topstykke
5 F40-05070002 stik, udluftning
6 F25-02010003 stik b, gasrør
7 F40-05070004 signet
8 F40-05070003 plade, åndedræt
9 F40-05000002 tætning, topstykke
10 GB/T818-M4x10 skrue m4x10
11 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
12 GB/T97.1-6 skive 6
13 F25-05050021 olietætning, knastaksel
14 F15-07010005 stik 1/4 "
15 F25-05050007 skive, begrænsende bolt
16 F25-05050006 begrænsende bolt, knastaksel
17 F25-05000003 skive 9
18 F25-05000002 Bolt m9x1.25
19 F40-05040100 topstykke samling
19 F40-05040100EI topstykke samling
20 F15-07040104 guide, ventil
21 DPR7EA-9 tændrør dpr7ea-9
22 F8-05000022 Bolt m6x25
23 F25-00000014 dyvelstift ¢ 8x12
24 F40-05030000 pakningssamling, topstykke
25 GB/T5783-M6x10 Bolt m6x10

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se