Sprængt synspunkt brændstofsystem Parsun F40 påhængsmotor.

Brændstofsystem - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 GB/T5783-M6x14 Bolt m6x14
2 GB/T93-6 fjederskive 6
3 GB/T6170-M8 møtrik m8
4 F40-05000036 beslag, filterkop
5 T85-05000300 filterkopsamling
6 F15-07080001 Element, filter
7 T85-05000302 F10ater
8 GB/T3452.1-32.5x1.8 tætning, filterkop
9 T85-05000301 kop, filter
10 F4-04000030 fjeder, brændstofrør "b"
11 F40-03000005 brændstofrør a ¢ 5x ¢ 10x720
11 F40-03000005EI brændstofrør a ¢ 5x ¢ 10x720 (epa)
12 F40-05000021 brændstofrør
12 F40-05000021EI brændstofrør (epa)
13 F40-05000019 brændstofrør b ¢ 5i ¢ 10x400
14 GB/T3452.1-25x3.0 O-ring 25x3,0
15 GB/T5783-M6x30 Bolt m6x30
16 GB/T97.1-6 skive 6
17 F40-05050000 brændstofpumpesamling
18 F25-05130004 svupper
19 F25-05130003 fjeder, stempel
20 F25-05130001 sæde, brændstofpumpe
21 GB/T6170-M5 møtrik m5
22 F25-05130002 fjeder, membran
23 F25-05130008 rullenål 4x16. 5
24 F25-05130100 membranakslenhed
25 F4-04090011 skrue m3x6
26 F4-04090005 ensidig plade
27 F40-05050200 samling af brændstofpumpeskal
28 F25-05130005 øvre membran
29 F25-05130006A tætning, brændstofpumpe
30 F25-05130007 dæksel, brændstofpumpe
31 GB/T818-M5x40 skrue, pandehoved m5x40

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se