Eksploderet visning af overkapslingen Parsun F40 påhængsmotoren.

øvre kappe - Parsun F30 / F40

# En del Navn
1 F25-02010002 olietætning 16x30x6
2 F25-00000014 Pin φ8x12
3 F15-04000005 vanddyse
4 F25-02010003 samling b, gasrør
5 F40-02010001 sæde, udløbsmanifold
6 F15-07010005 stik 1/4
7 F25-02010005 Anode
8 F15-07010009 forsegling, anode
9 F15-07010011 dæksel, anode
10 GB/T97.1-5 vaskemaskine 5
11 GB/T5783-M5x12 Bolt m5x12
12 F15-07010012 Plade, anode
13 GB/T97.1-6 skive 6
14 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
15 F25-02000011 pakning, udstødningsrør
16 F40-02010005 udstødningsrør
17 GB/T5783-M6x50 Bolt m6x50
18 F40-02010006 tætningsring, udstødningsrør
19 F40-02010007 pakning, clapboard
20 F40-02010008 Clapboard
21 F40-02010009L udløbsmanifold (l)
21 F40-02010009S udløbsmanifold (er)
22 F40-02000008 gummijakke b, udløbsmanifold
23 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
24 F40-02000007 gummijakke a, udløbsmanifold
25 GB/T818-M5x16 skrue m5x16
26 F40-02000004 udstødningsstyr, plast
27 F25-02000003 clapboard, udstødning
28 F15-00000006 Pin φ6x12
29 GB/T97.1-8 skive 8
30 GB/T5783-M8x30 Bolt m8x30
31 F40-00000002 gummiprop, øvre kappe
32 GB/T5783-M8x80 Bolt m8x80
33 F40-02000001L øvre kappe (l)
33 F40-02000001S øvre kappe
34 T40-02000004 gummibøsning
35 T40-02000003 bøsning, drivaksel
36 F40-02000003 jakke, drivaksel
37 GB/T893.1-30 ringring 30
37 GB/T893.1-32 ringring 32
38 F15-04000003 skive, bolt
39 F15-04000002 bolt, olieaftapning

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se