Eksploderet visning lavere drev Parsun F4 udenbord.

Nederste drev - Parsun F4 / F5

# En del Navn
1 GB/T5782-M6X45 sekskantbolt m6x45
2 F4-03000020 plade, vandpumpe fast
3 F4-03000021 gummirør, vandpumpe
4 F4-03000013 pin, vandpumpe
5 F4-03000019 hus, vandpumpe
6 F4-03000018 pakning, vandpumpedæksel
7 F4-03000017 dæksel, indre vandpumpe
8 F4-03060000 pumpehjul, vandpumpe
9 F4-03000015 ud plade
10 F2.6-03000009 O ring
11 F4-03020000L kammontering, skiftestang
11 F4-03020000S kammontering, skiftestang
12 GB/T5783-M6X25 sekskantbolt m6x25
13 GB/T97.1-6 skive, plade 6
14 F4-03000012 base, vandpumpe
15 F4-03000011 hermetisk pakning, vandpumpebase
16 F4-04060004 olietætningsring
17 F4-03000009 skive, bakgear
18 F4-03040000 gear i bakgear
19 GB/T276-6004C2 leje
20 F4-03050002 olietætningsring
21 JISB-2401-P48 O ring
22 F4-03050001 låg, underhus
23 GB/T5783-M6X20 sekskantbolt m6x20
24 F4-03000003 leje
25 F4-03000023 stik, oliehul m80
26 F4-03000024 pakning, gearkassestik
27 F4-03000001 nedre kappe
28 GB/T896-6 låsering 6
29 F4-03000007 Initiativ gear
30 F4-03000006 vaskemaskine, initiativudstyr
31 F4-03000002 leje
32 F4-03000008 Pluger, skift
33 F4-03010000 positiv gearkonstruktion
34 F4-03030002 koblingsblok
35 F4-03030003 fjeder, koblingsblok
36 F4-03030001 aksel, propel
37 F4-03000004 Skaft, drivenull
37 F4-03000004S aksel, drev
38 F4-03000016 Pin
39 F4-03000005 Klip
40 GB/T5782-M6X170 sekskantbolt l
40 GB/T5782-M6X40 sekskantbolt s
41 GB/T879.4-1.5X20 stift, fjeder Φ1,5x20
42 F4-03050000 dæksel, underhus
43 F4-03000028 plade, o-ring
44 GB/T818-M5X6 Bolt m5x6

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se