Eksploderet syncylinder og krumtaphus 2 Parsun F4 udenbordsmotor.

Cylinder og krumtaphus 2 - Parsun F4 / F5

# En del Navn
1 GB/T5783-M6X16 bolt, sekskant
2 F4-04000018 dæksel, topstykke
3 F4-04000017 pakning, cylinderafdækning
5 F4-04080100 cylinder hoved
6 F4-04000003 hul, hul
7 F4-04000014 pakning, topstykke
8 GB/T5782-M6X45 bolt, sekskant
9 BR6HS stik, gnist
10 F4-04000034 bolt, topstykke "b"
11 F4-04000033 bolt, topstykke "a"
12 GB/T5783-M8X14 bolt, sekskant
13 F4-0400006 skive, plade
14 T15-04000010 Termostat
15 GB/T97.1-6 skive, plade
16 GB/T5783-M6X20 bolt, sekskant
17 F4-04000012 rør, returner
18 F4-04010002 spildt vand
19 F4-04070001 låg, termostat
20 F4-04070100 samling af dæksel og spildt vand
21 F4-04000011 pakning, termostat
22 F4-04070003 Anode
23 GB/T818-M5X25 skrue, pan hoved

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se