Eksploderet visning brændstof Parsun F4 påhængsmotor.

Brændstof - Parsun F4 / F5

# En del Navn
1 GB/T823-M4X25 skrue, lille pandehoved
2 F4-04090003 dæksel, brændstofpumpe
3 F4-04090004 membran, top
6 F4-04090100A brændstofpumpeskal
7 F4-04090100 membranmontering
8 GB/T309-3x12 vognenål
9 F4-04090008 fjeder, membran
10 F4-04090001 sæde, brændstofpumpe
11 F4-04090007 fjeder, stempel
12 F4-04090006 svupper
13 GB/T6170-M4 nød
14 F4-04090000 brændstofpumpesamling
15 F4-04090009 O ring
16 F4-04000031-2 Klip, nylon "b"
17 F4-04000028 rør, brændstof "e" (Φ10 * Φ5 * 260)
18 F4-04000030 fjeder, brændstofrør "b"
19 GB/T93-6 vaskemaskine, forår
20 GB/T97.1-6 skive, plade
21 GB/T5783-M6X30 sekskantbolt
22 F4-05000008 rør, brændstof "d" (Φ10 * Φ5 * 60)
23 F4-05000300 samling af brændstoffilter
24 F4-05000007 rør, brændstof "c"
25 F15-05000011 tre igennem
26 F4-05000200 fastgørelsesenhed til brændstofrør
27 F4-05000006 rør, brændstof "b"
28 F4-05000100 oliekontakt
29 F4-05000010 fjeder, olierørklemme
30 F4-05000005 rørbrændstof "a"
31 F4-05000101 afbryder, benzin
32 GB/T818-M4X12 skrue, panhoved m4x12
33 F4-04090001A ventil "b"
34 F4-04090002A ventil "a"
35 F4-04090003A begrænsende blok, septum
36 GB/T819.2-M3X5 skrue m3x5

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se