Sprækket visning nederste beklædning og drev 1 Parsun F25 påhængsmotor.

Nedre hus og drev 1 - Parsun F20 / F25

# En del Navn
0 F25-04090000 parsun nedre beklædningsenhed f25
0 F25-04090000S parsun nedre beklædningsenhed f25 s
1 GB/T3452.1-25.8X2.65 O ring
2 F25-04000017 rør, vand l
2 F25-04000017S rør, vand s
3 F25-04000016 fast plade, vandpumpe
4 GB/T5782-M6X40 Bolt m6x40
5 GB/T97.1-6 skive 6
6 F25-04050004 spjæld, vandrør
7 F25-04050001 skal, vandpumpe
8 F25-04050002 skal, indre
9 F25-04050003 O ring
10 F25-04050000 skal samling, vandpumpe
11 F25-04040000 pumpehjulssamling
12 F25-04000014 ydre plade
13 GB/T5783-M6X25 Bolt m6x25
14 GB/T97.1-6 skive 6
15 F25-04000012 Plade, o-ring
16 F15-06020004 O ring
17 F25-04000013 vandforsegling
18 F25-04000007 pin, dyvel
19 F25-04000008 bund, drivaksel
20 F25-04000009 forsegle
21 F25-04010003 olietætning, drivaksel
22 F25-04010000 drivakslenhed l
22 F25-04010000S drivakslenhed s
23 F25-04000015 halvcirkelformet nøgle
24 HR32004XJ hus, leje
25 F25-04000003-1 mellemrum (t : 0,7 mm)
25 F25-04000003-2 mellemrum (t : 1,0 mm)
25 F25-04000003-3 mellemrum (t : 1,1 mm)
25 F25-04000003-4 mellemrum (t : 1,2 mm)
25 F25-04000003-5 mellemrum (t : 1,3 mm)
25 F25-04000003-6 mellemrum (t : 1,4 mm)
25 F25-04000003-7 mellemrum (t : 1,5 mm)
25 F25-04000003-8 mellemrum (t : 1,6 mm)
26 F25-04000002 bøsning, nylon
27 F25-04030000 kamaggregat, gearstang l
27 F25-04030000S kamaggregat, gearstang s
28 F4-03000023 stik, hulolie
29 F4-03000024 pakning, gearkassestik
30 GB/T889.1-M5 møtrik, låsning m5
31 F25-04000023 vandindløb “b”
32 F25-04000031 stik, dræne
33 F25-04000001 nedre kappe
34 GB/T5782-M6X35 Bolt m6x35
35 GB/T861.1-6 skive, låsning 6
36 F15-06000004 anode, lavere
37 GB/T5783-M6X20 Bolt m6x20
38 F25-04000021 fane, kursus
39 GB/T820-M5X30 skrue, panhoved m5x30
40 F25-04000022 vandtilførsel “a”
41 F25-04000006 møtrik, tandhjul
42 F25-04000005 bagbinde
43 F25-04000004-1 mellemrum (t: 1,0 mm)
43 F25-04000004-2 mellemrum (t: 1,1 mm)
43 F25-04000004-3 mellemrum (t: 1,2 mm)
43 F25-04000004-4 mellemrum (t: 1,3 mm)
43 F25-04000004-5 mellemrum (t: 1,4 mm)
44 HR30205J konisk rulleleje
45 F25-04020000 gear, fremad
46 F25-04060003 kobling, hund
47 F15-06070004 pin, kobling
48 F15-06070005 ring, kobling
49 F25-04060006 stempel, skift
50 F25-04060002 fjeder, kobling
51 F25-04060001 aksel, propel
52 F25-04060007 plade, bakgear
53 F25-04060000 propel, akselsamling
54 F25-04070004 gear, baglæns
55 F25-04070005-1 mellemrum (t: 1,0 mm)
55 F25-04070005-2 mellemrum (t: 1,1 mm)
55 F25-04070005-3 mellemrum (t: 1,2 mm)
55 F25-04070005-4 mellemrum (t: 1,3 mm)
56 F25-04070002 O-ring a
57 GB/T276-6006/P6 kugleleje
58 F25-04070001 låg, underhus
59 GB/T290-HK2016 rulle gear
60 F25-04070006 olietætningsring
61 F25-04070003 O-ring b
62 GB/T5783-M6X20 Bolt m6x20
63 F25-04070000 dæksel, underhus
64 GB/T290F-2020 nåleleje

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se