Eksploderet visning kontrol system Parsun F25 udenbordsmotor.

Kontrolsystem - Parsun F20 / F25

# En del Navn
1 F25-05000008 link, accelerografkontrol
2 F15-07000016 fælles accelerografkontrol
3 GB/T5782-M6X55 Bolt m6x55
4 GB/T97.1-6 skive 6
5 GB/T96-6 stor skive 6
6 F15-07000012 bush, accelerograf håndhæve
7 F15-07000014 remskive, passivitet
8 F15-07000013 remskive, kør
9 GB/T5783-M6X10 Boltm6x10
10 F15-07000011 beslag, kontroltråd
11 GB/T5783-M6X25 Bolt m6x25
12 F15-05040002 beslag, skiftestang
13 F25-03030001 rocker, prop
14 F15-05040100 håndtag, gearstang
15 GB/T5783-M6X20 Bolt m6x20
16 F15-05000031 forår
17 F25-03030002L gearstang l
17 F25-03030002S gearstang s
18 F15-05000035 søjlet møtrik
19 GB/T6172.1-M6 møtrik m6
20 F15-00000012 forår
21 GB/T879.4-3x20 pin, fjeder Φ3x20

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se