Eksploderet visning af bundkørsel Parsun F25 påhængsmotor.

Bundkappe - Parsun F20 / F25

# En del Navn
1 F15-05000023 vaskemaskine, bølge
2 F25-03010000 låseenhed, topbeklædning
3 F25-03000015 vaskemaskine
4 F15-05000022 bøsning a
5 GB/T5783-M6X30 bolt sekskant m6x30
6 F25-03000006 spjæld
7 F25-03000007 bøsning, spjæld
8 F25-03000002 tætning, bundkappe
9 F15-05000003 gummiprop, kvadrat
10 F15-01000015 jakke, kabel
11 F25-03000003 gummiprop, cirkulær
12 F25-03000013 gummiprop, unormal
13 F15-05000017 tætning, gummi
14 F25-03000014 dækplade, bundbeklædning
15 GB/T97.1-6 skive 6
16 F15-05000008 klemme a
17 F15-05000033 jakke, håndtag
18 F25-03000005 brystvorte, gummi
19 GB/T5783-M6X20 bolt sekskant m6x20
20 F25-03000019 beslagsamling, trækfjeder
21 F15-05000026 forårsspænding
22 GB/T5783-M6X12 bolt, sekskant m6x12
23 F25-03020000 låseenhed, topbeklædning
24 F15-05000036 bøsning b
25 F15-05000009 brystvorte, plastik
26 F25-03000001 bundkappe
27 GB/T93-6 skive, fjeder 6
28 F25-00000004 stor skive 6
29 F15-05000006 kappe, bølge
30 F15-12000005 mærke 5

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se