Sprængt synligt brændstof Parsun F25 påhængsmotor.

Brændstof - Parsun F20 / F25

# En del Navn
1 F4-05000200 fastgørelsesenhed til brændstofrør
2 GB/T97.1-6 skive 6
3 GB/T5783-M6X25 Bolt m6x25
4 F4-04000030 fjeder, brændstofrør "b"
5 F25-03000012 rør, brændstof "a" Φ10xΦ5x550
6 F25-03000004 rør, bølge Φ12x120
7 HT-2.5x60 klemme
8 F15-07080000 filterenhed
9 F15-07080002 kop, filter
10 GB/T3452.1-32.5x1.8 skive, kopfilter Φ32,5x1,8
11 F15-07080001 Element, filter
12 GB/T6170-M8 møtrik m8
13 F25-05000029 rør, bølge Φ12x300
14 F25-05000012 rør, brændstof "a" Φ10xΦ5x550
15 F25-05000033 rør, bølge Φ12x120
16 F25-05000032 slange Φ10xΦ5x180
17 F25-05000018 beslag, fasthed
18 GB/T5783-M6X30 Bolt m6x30
19 GB/T97.1-6 skive 6
20 JB/T7757.2-24.7X3.1 o-ring 24,7x3,1
21 F25-05130000 brændstofpumpesamling
22 F25-05130004 svupper
23 F25-05130003 fjeder, stempel
24 F25-05130001 sæde, brændstofpumpe
25 GB/T6170-M5 møtrik m5
26 F25-05130002 forår, diap hragm
27 GB/T309-4x16.5 rullenål Φ4x16,5
28 F25-05130100 diap hragm montering
29 F4-04090011 skrue, ventil
30 GB/T848-3 lille skive 3
31 F4-04090005 Plade
32 GB/T6170-M3 møtrik m3
33 F25-05130201 brændstofpumpeskal
34 F25-05130005 membran, top
35 F25-05130006A tætning, brændstofpumpe
36 F25-05130007 dæksel, brændstofpumpe
37 GB/T818-M5X45 skrue, panhoved m5x45
38 GB/T97.1-8 skive 8
39 GB/T5783-M8X14 Bolt m8x14
40 F25-05000017 beslag, filterkop

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se