Eksploderet visning af overkapslingen Parsun F25 påhængsmotoren.

øvre kappe - Parsun F20 / F25

# En del Navn
1 F25-02010001 guide udstødning
2 F25-02010002 olietætningsring
3 F25-02000011 pakning, udstødningsrør
4 F25-02020000 udstødningsrørsamling l
4 F25-02020000S udstødningsrørsamling s
5 F25-02000012 Plade, “v”
6 GB/T97.1-6 skive 6
7 GB/T5782-M6X50 Bolt m6x50
8 F25-02000014 tætning, udstødningsrør
9 GB/T818-M5X16 skrue, panhoved m5x16
10 F25-02000003 clapboard, udstødning
11 F25-02000001 øvre kappe
11 F25-02000001S øvre kappe
12 GB/T5783-M8X30 Bolt m8x30
13 GB/T5782-M8X80 Bolt m8x80
14 GB/T818-M6X10 skrue, panhoved m6x10
15 GB/T97.1-8 skive 8
16 GB/T97.1-5 vaskemaskine 5
17 GB/T5783-M6X14 Bolt m6x14
18 GB/T93-6 skive, fjeder 6
19 GB/T818-M6X25 skrue, panhoved m6x25
20 GB/T6170-M6 muskatnød6
21 F25-00000200 kappe, øvre kappe
22 F15-12000004 mærke 4

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se