Sprængvisning starter assy Parsun F20AEFI påhængsmotor.

Starter assy - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F25-05160500 starthåndtag assy
2 F25-05160021 dæmper, starthåndtag
3 F20-05070003 forsegle
4 F20-05070000 Starter assy
5 F20-05070200 stramtråd, spærre
6 F20-05070101 kappe, starter
7 GB/T97.1-6 skive 6
8 GB/T9074.14-M6X25 bolt m6x25
9 F15-07130106 foråret, tilbageholde
10 F15-05000029 fjeder, spærrespænde
11 F15-07130105 tilbageholdelse
12 F15-07130107 fjeder, volut
13 F15-07130201 jamen, opstart
14 F4-04130013 meatus, start reb
15 F15-07130205 reb, starter (Φ5,5x1,8m)
16 GB/T896-8 låsering 8
17 F20-05070001 dække over
18 GB/T845-ST4.2x16 skrue st4.2x16
19 F20-05070002 rør Φ5xΦ10x200
20 F15-07130002 klip, plade
21 F20-05070004 plade, køre
22 GB/T93-6 fjederskive 6
23 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
24 F15-07130203 forår
25 F15-07130204 ledstang
26 F15-07130202 pal, kør
27 F20-05000030 fikseringspalte
28 T15-04070007 wahser, starthjul

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se