Eksploderet billede elektrisk 2 Parsun F20AEFI påhængsmotor.

Elektrisk 2 - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 GB/T6170-M6 møtrik m6
2 F20-05000903W Busk
3 F20-05000902W spjæld, busk
4 F20-05000901W plade, ensretter
5 F20-05000900EFI ensretter assy
6 GB/T97.1-6 skive 6
7 GB/T93-6 fjederskive 6
8 GB/T9074.14-M6X30 Bolt m6x30
9 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
10 F15-07150001W sikringstråd (20a)
11 F25-05090100W sikring assy
12 F15-07150501W afdækning, strømkildeledning
13 GB/T5783-M6x12 Bolt m6x12
14 F20-05000039W understøttende struktur, relæ
15 F15-07150300W relæ, motor
16 F25-05170301W relæjakke
17 F25-05170400W forbindelsesledning, motor
18 F15-07150200W forbindelsesledning, strøm
19 GB/T6170-M6 møtrik (kobber)
20 GB/T5782-M8x45 Bolt m8x45
21 GB/T97.1-8 skive 8
22 GB/T9074.14-M8X35 bolt m8x35
23 F20-05000900W startmotor
24 F20-05000038 Pin Φ11xΦ8,5x11
25 F25-05170201W jakke "a", forbinder wire
26 GB/T5783-M8x12 Bolt m8x12
27 F25-05170202W jakke "b", ledningstråd
28 F20-05000061EFI c. d.i. kabelassy (10 pin)
29 GB/T9074.14-M6X25 Bolt m6x25
30 F40-05091401EFI beslag, hovedrelæ
31 F40-05091402EFI spjæld, hovedrelæ
32 T40-05000028 rør, tænding
33 F20-05000044EFI relæ fast plade
34 F40-05091400EFI hovedrelæ

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se