Eksploderet billede af bundkåbe Parsun F20AEFI påhængsmotor.

Bundkappe - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F25-03000101W krop, marmelade
2 F25-03000102W tætning, gummi
3 F25-03000103W Link, jam
4 F25-03000104W møtrik, marmelade
5 F25-03000100W marmelade assy
6 F20-03000010 støtteplade, marmelade
7 GB/T84.5-ST5.5x19 skrue st5,5x19
8 GB/T5783-M6x8 Bolt m6x8
9 GB/T97.1-6 skive 6
10 F20-03000007 Cover, cowling
11 F20-03000011 rørΦ6xΦ11x680
12 GB/T9074.14-M6X30 Bolt m6x30
13 F20-03000005 segl, firkantet
14 F20-03000004 tætning, gummi
15 F20-03000006 gummiprop
16 F20-03000101 forsegle
17 GB/T818-M6x16 skrue m6x16
18 F40-03000300EFI pilot lys assy
19 GB/T9074.14-M6X30 Bolt m6x30
20 F25-00000004 vaskemaskine
21 F25-03000006 dæmper
22 F25-03000007 bøsning, dæmper
23 F20-03000003 jakke
24 F20-03000013 gummiprop
25 F15-05000016 jakke, gummi
26 F20-03000008 jakke, gearskiftestang
27 F20-03000001EFI bundkappe
28 F15-05000009 vandnippel, plastik
29 F20-03020000 låsekrog assy, topkappe
30 F20-03020002 krop, låsekrog
31 F20-03020004 stålwire, låsekrog
32 F20-03020005 busk, låsekrog
33 F20-03020001 sæde, låsekrog
34 GBlT5783-M6x12 Bolt m6x16
35 GB/T91-1.6x12 splittapΦ1. 6x12
36 F20-03020003 aksel, låsekrog
37 GB/T889.1-M6 låsemøtrik m6
38 GB/T9074.14-M6X20 Bolt m6x20
39 F20-03000002 forsegle
40 F20-00000011 dæksel, overkappe
41 GB/T6170-M6 møtrik m6
42 GB/T93-6 fjederskive 6
43 GB/T818-M6x30 skrue m6x30
44 F20-03000007W gummiprop, firkantet
45 F20-03000005W gummitætning, firkantet
46 F20-03000006W gummiprop
47 F25-03000024W marmelade "b"
48 F20-03000400EFI startkontakt
49 F20-03000008BW sæde, startkontakt

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se