Eksploderet brændstofsystem Parsun F20AEFI påhængsmotor.

Brændstofsystem - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 GB/T5783-M6x50 Bolt m6x50
2 GB/T96-6 stor skive 6
3 GB/T5783-M8x16 Bolt m8x16
4 GB/T96-8 stor skive 8
5 F15-05000004 spjæld
6 F20-05000056EFI-A busk, spjæld
7 F20-05000055EFI-A busk, oliepumpe
8 F20-05000046EFI spjæld, oliekop
9 F20-05000047EFI busk, oliekop
10 F20-05000059EFI brændstofrør
11 S7133-14 enkelt klemme klemme
12 F20-05000054EFI brændstofrør 6x12,5x450
13 F20-05000052 brændstofrør c 5x10x470
14 F20-05000050 brændstofrør 6x12,5x280
15 F20-05001300EFI trykventil
16 F20-05000042EFI kappe, trykventil
17 F20-05000041EFI beslag, trykventil
18 F20-05000049EFI brændstofrør
19 GB/T818-M5x12 skrue m5x12
20 GB/T97.1-5 vaskemaskine 5
21 F20-05001000EFI dække en assy, brændstofinjektor
22 F20-05000050EFI brændstofindsprøjtning
23 F20-05000053 brændstofrør e 5x12.2x60
24 F20-05000062EFI brændstofrør g
25 F40-05000040EI led a,brændstoffilter
26 F40-05091100EI højtryks brændstoffilter
27 F20-03000014EFI jakke, brændstofpumpe
28 F20-03000013EFI beslag, brændstofpumpe
29 GB/T5783-M6x12 Bolt m6x12
30 GB/T9074.14-M6X20 Bolt m6x20
31 GB/T97.1-6 skive 6
32 GB/T6170-M6 møtrik m6
33 F4-05000200 brændstofrørtilslutning
34 F4-05000030 klip b, brændstofrør
35 F20-05000017 brændstofrør en 5x10x400
36 F20-00005300EFI brændstof filter assy
37 F20-03000018 brændstofrør b 5x10x90
38 GB/13452.1-20.2x2.4 q-ring 20,2x2,4
39 F20-05050000 brændstofpumpe assy
40 F20-05000022 bolt, brændstofpumpe
41 GB/T818-M4x32 skrue m4x32
42 F4-04090003 dæksel, brændstofpumpe
43 F4-04090004 pakning
44 F4-04090011 skrue m3x6
45 F4-04090005 ensidig plade
46 F20-05050100 dæksel, brændstofpumpe
47 F15-04000005 brystvorte assy
48 F20-05050001 skal, brændstofpumpe
49 F15-07140100 diafragma assy
50 GB/T309-3x12 rullenål 3x12
51 F15-07140005 fjeder, membran
52 F15-07140001 sæde, brændstofpumpe
53 F15-07140004 fjeder, stempel
54 F15-07140003 svupper
55 GB/T6170-M4 møtrik m4
56 F20-05000024 rør b 5x10x85
57 F20-05000026 tee led
58 F20-05000023 rør en 5x1ox125
59 F20-05000051 rør d 5x10x250
60 F15-05000011 tee led
61 F20-05000025 rør c 5x10x55

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se