Eksploderet overkapsling Parsun F20AEFI påhængsmotor.

øvre kappe - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F15-00000006 PinΦ6x12
2 F20-02020001 sæde, udløbsmanifold
3 F4-04000006 vaskemaskine
4 GB/T5783-M8x14 Bolt m8x14
5 F15-04000008 olietætning 13x25x6
6 F20-02020002 pakning
7 F20-02020100 olie filter assy
8 GB/T97.1-6 skive 6
9 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
10 F20-02010100 separat plade assy
11 F20-02010102 tætning, gummi
12 F20-02010101 separat plade
13 F20-02010103 rør, gummi
14 F15-00000013 ben Φ4x12
15 F20-02010001 olie pande
16 GB/T97.1-8 skive 8
17 GB/T9074.14-M8X30 Bolt m8x30
18 GB/T5782-M8x85 bolt m8x85
19 HT2.5x50 klemme
20 F20-02010002 gummimanchet, olieudtag
21 F15-04000003 vaskemaskine
22 F15-04000002 bolt, olieudtag
23 F20-02010004 pakning, udløbsmanifold
24 F20-02010003L udløbsmanifold (l)
24 F20-02010003S udløbsmanifold (er)
25 GB/T9074.14-M6X25 Bolt m6x25
26 F20-02010005 spjæld, udløbsmanifold
27 F20-02000001L overbeklædning (l)
27 F20-02000001S øvre kappe
28 F20-02000003 tætning, gummi
29 F20-02000004 plade
30 GB/T5783-M6x10 Bolt m6x10
31 GB/T893.1-30 låsering
32 T40-02000004 kappe, gummi
33 TE15-02000016 Busk

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se