Eksploderet visning styring Parsun F20A påhængsmotor.

Styretøj - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F20-01020200 styrehåndtagssamling
2 F4-01090302 gummi, styrehåndtag
3 F20-01020201 greb, styretøj
4 GB/T820-M5x25 skrue m5x25
5 GB/T827-2x5 nitte 2x5
6 F4-01090303 indikator gashåndtag
7 GB/T848-10 lille skive 10
8 F4-01090007 forår
9 F4-01090006 bøsning
10 F4-01090003 Friktion
11 F15-01030100 håndtag, gashåndtag
12 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
13 F15-01030005 Bliv
14 F4-01090401 prop, ophængning af reb
15 T40-01020101 motorstopkontaktenhed
16 F15-01030200 Bolt
17 GB/T91-1.6x12 knivspids 1,6x12
18 F4-08000014 mærke 1
19 F4-08000016 mærke 3
20 F15-01030001 styrehåndtag
21 F15-01000007 busk, håndtag (høj)
22 F15-01000008 vaskemaskine
23 F15-01000009 vaskemaskine, bølge
24 F15-01000012 vaskemaskine, nylon
25 F15-01000011 busk, håndtag (lav)
26 F15-01000013 dækplade, styrehåndtag
27 GB/T889.2-M10x1.25 låsemøtrik m10x1.25
28 F20-01020100 gasspjældkabel samling
29 GB/T823-M6x16 skrue m6x16
30 GB/T97.1-6 skive 6
31 F20-01000003 dæksel, styrebøjle
32 F8-08000010 mærke, gearskift
33 F20-01000001 jakke, gummi
34 GB/T5783-M6x14 Bolt m6x14
35 F20-01000002 presseplade
36 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
37 F25-00000004 stor skive 6
38 F15-00000008 bøsning
39 F15-00000009 vaskemaskine, bølge
40 F20-00000008 håndtag, gearskift
41 F20-00000009 stang, der forbinder
42 F15-00000012 spændetang 1,8

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se