Sprængt startersamling Parsun F20A påhængsmotor.

Starterenhed - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F4-04130102 dæksel, starthåndtag
2 F25-05160501 starthåndtag
3 F25-05160500 starterhåndtagssamling
4 F25-05160021 spjæld, starthåndtag
5 F20-05070003 forsegle
6 F20-05070000 starterenhed
7 F20-05070200 fastspænding, tilbageholdelse
8 F20-05070101 kappe, starter
9 GB/T97.1-6 skive 6
10 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
11 F15-07130106 foråret, tilbageholde
12 F15-05000029 fjeder, tilbagehold fastnet
13 F15-07130105 fasthold
14 F15-07130107 forår, volute
15 F15-07130201 whell, opstart
16 F4-04130013 meatus, start reb
17 F15-07130205 reb, starter (5,5x1,8m)
18 GB/T896-8 omkreds 8
19 F20-05070001 dække over
20 GB/T845-ST4.2x16 skrue st4.2x16
21 F20-05070002 rør 5x 10x200
22 F15-07130002 klip, plade
23 F20-05070004 plade, køre
24 GB/T93-6 fjederskive 6
25 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
26 F15-07130203 forår
27 F15-07130204 link stang
28 F15-07130202 palle, kørsel
29 F20-05000030 fiksering palte

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se