Eksploderet visning nederste beklædning og drev 1 Parsun F20A påhængsmotor.

Nedre hus og drev 1 - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F15-06000001 nedre kappe
2 F4-03000023 stik, olieslange
3 F4-03000024 pakning, gearkassestik
4 F15-06000010-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
4 F15-06000010-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
4 F15-06000010-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
4 F15-06000010-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
4 F15-06000010-5 mellemrum (t: 0,30 mm)
4 F15-06000010-6 mellemrum (t: 0,40 mm)
4 F15-06000010-7 mellemrum (t: 0,50 mm)
5 HR30205J leje
6 F15-06010000 gear, fremad
7 F15-06000012 møtrik, tandhjul
8 F15-06000011 bagbinde
9 F15-06000009 mellemlag, tandhjul (t: 1,20 mm)
10 TE15-04000018 skive, tandhjul
11 F15-06000020-1 skive, bærende
12 F15-06070004 pin, kobling
13 F15-06070003 kobling, hund
14 F15-06070005 ring, kobling
15 F15-06070006 stempel, skift
16 F15-06070002 fjeder, kobling
17 F15-06070001 aksel, propel
17 F20-04050001E aksel, propel til efi-motorer
18 F15-06070000 propelakslenhed
19 F15-06070007 skive, bakgear
20 F15-06080005 gear, baglæns
21 F15-06080006-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
21 F15-06080006-2 mellemrum (t: 0,20 mm)
21 F15-06080006-3 mellemrum (t: 0,30 mm)
21 F15-06080006-4 mellemrum (t: 0,40 mm)
21 F15-06080006-5 mellemrum (t: 0,50 mm)
22 GB/T276-6005/P63 lejer 6005
23 F15-06080002 o-ring a, dæksel
24 F15-06080003 o-ring b, låg
25 F15-06080001 låg, underhus
26 GB/T290HK1712 leje hk1712
27 F15-06080004 olietætningsring
28 F15-06080000 dæksel, underhus
29 GB/T97.1-6 skive 6
30 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
31 F20-04020000L kamaggregat, gearstang (l)
31 F20-04020000S kamaggregat, gearstang (er)
32 GB/T879.1-2.5x14 Pin 2,5x14
33 F20-04000001 pakning, bund
34 NSKF1420 leje
35 F15-06000006 bøsning, nylon
36 F20-04010001 bund, drivaksel
37 F15-06020004 O ring
38 F15-06020002 leje
39 F15-06020003 olietætning, drivaksel
40 F20-04030000L drivakslenhed (l)
40 F20-04030000S drivakslesamling (er)
41 F15-06000013 nøgle, woodruff
42 F20-04000002 ydre plade
43 JASOF404-31-045 O ring
44 GB/T5783-M8x25 Bolt m8x25
45 F15-06050000 pumpehjulssamling
46 F15-06060002 indvendig skal, vandpumpe
47 F15-00000013 dyvelstift 4x12
48 F20-04040001 vandpumpehus
49 F25-04050004 tætning, vandrør
50 F15-06000014 fast plade, vandpumpe
51 GB/T5783-M8x45 Bolt m8x45

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se