Sprængskits motorenhed Parsun F20A påhængsmotor.

Motorenhed - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F20-05000000 motorenhed
2 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
3 GB/T97.1-6 skive 6
4 GB/T5783-M6x14 Bolt m6x14
5 F20-05000015 presseplade
6 T40-05000100 termo switch samling
7 F20-05000700 termostatafdækningsenhed
8 F20-05000701 låg, termostat
9 F20-05040005 gasnippel
10 F20-05000702 pakning, termostatafdækning
11 F4-04070003 Anode
12 GB/T818-M5x25 skrue m5x25
13 T15-04000010 Termostat
14 HT2.5x50 klemme
15 F20-05000016 rør
16 F20-05010002 brystvorte
17 F20-05010000 krumtaphus samling
18 F15-00000006 Pin 6x12
19 T20-06000028 Bolt m8x65
20 GB/T97.1-8 skive 8
21 F20-05010007 Bolt m6x40
22 F15-07010026 Anode
23 GB/T820-M4x12 skrue m4x12
24 F15-07010003 Bolt, union
25 F15-07010023 olie renser
26 F20-05000602 pakning, dæksel
27 F20-05000600 udstødningens ydre dæksel
28 F20-05000601 ydre låg, udstødning
29 F4-04010102 brystvorte
30 F15-04000005 brystvorte, slange
31 GB/T3452.1-13x2 O ring 13x 2
32 F20-05030009 Bolt, anode
33 F20-05020002 låsering
34 F20-05020100 stempelring samling
35 F20-05020001 stempel
36 F20-05020000 stempelsamling
37 F20-05020003 stift, stempel
38 F20-05020200 forbindelsesstangsamling
39 F20-05020203 bolt, forbindelsesstang
40 F25-05050021 olietætning 37x50x7
41 F20-05020004 krumtapaksel
42 F20-05010003 plan leje, krumtapaksel
43 F15-07030006 olietætning a25x44x6.5

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se