Eksploderet krumtaphus Parsun F20A påhængsmotor.

Krumtaphus - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
2 GB/T97.1-6 skive 6
3 GB/T5783-M6x14 Bolt m6x14
4 F20-05000015 presseplade
5 T40-05000100 termo switch samling
6 F20-05000700 termostatafdækningsenhed
7 F20-05000701 låg, termostat
8 F20-05040005 gasnippel
9 F20-05000702 pakning, termostatafdækning
10 F4-04070003 Anode
11 GB/T818-M5x25 skrue m5x25
12 F20-00000100 stik, oliestand
13 T15-04000010 Termostat
14 HT2.5x50 klemme
15 F20-05000016 rør
16 F20-05010002 brystvorte
17 F20-05010000 krumtaphus samling
18 F15-00000006 Pin 6x12
19 T20-06000028 Bolt m8x65
20 GB/T97.1-8 skive 8
21 F20-05010007 Bolt m6x40
22 F20-00000010 pakning, krumtaphus
23 F15-07010026 Anode
24 GB/T820-M4x12 skrue m4x12
25 F15-07010003 Bolt, union
26 F15-07010023 olie renser
27 F15-07010103 samling af olietrykafbryder
28 F20-05000602 pakning, dæksel
29 F20-05000600 udstødningens ydre dæksel
30 F20-05000601 ydre dæksel, udstødning
31 F4-04010102 brystvorte
32 F15-04000005 brystvorte, slange
33 GB/T3452.1-13x2 O ring 13x 2
34 F20-05030009 Bolt, anode

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se