Eksploderet visning kontrol system Parsun F20A påhængsmotor.

Kontrolsystem - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F25-05000008 link stang
2 F15-07000016 Link
3 GB/T5782-M6x55 Bolt m6x55
4 GB/T96-6 stor skive 6
5 F15-07000012 Busk
6 F15-07000014 remskive, passivitet
7 F20-05060001 remskive, kør
8 F20-05060002 forår
9 F20-05060101 fikseringsplade, accelerograf
10 GB/T5783-M6x14 Bolt m6x14
11 F20-05060102 fastgørelsesplade, gaskabel
12 GB/T5783-M6x10 Bolt m6x10
13 F20-03010001 vippearm, gearskifte
14 GB/T879.1-3x20 Pin 3x20
15 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x25
16 GB/T97.1-6 skive 6
17 F15-05040002 sæde, gearskifte stang
18 F20-03010100 gearskifte samling
19 GB/T5783-M6x25 Bolt m6x20
20 F15-05000031 plade, fjeder
21 F15-05000032 presseplade
22 F20-03010200 arm, skiftestang
23 F15-00000012 klip 1.8
24 F20-03000009L gearstang (l)
24 F20-03000009S skiftestang (er)
25 F15-05000035 søjle møtrik
26 GB/T6170-M6 møtrik m6
27 F20-03000012W fiksering palte "a"
28 GB/T5783-M6x16 Bolt m6x16
29 F25-07000005W Link "a"
30 F20-03000200W fiksering palte "b" samling
31 GB/T879.1-3x12 Pin 3x12
32 F20-03000202W klemme
33 F20-03000201W fiksering palte "b"
34 F20-03000203W ring, gummi
35 F25-07000006W låsemøtrik 3/8 "
36 GB/T97.1-10 skive 10
37 F20-07000100W styrestangsamling
38 F20-07000101W styrestang
39 F15-11020002W Bolt
40 F25-07000303W Busk
41 F25-07000304W møtrik 3/8 "
42 GB/T889.1-M8 møtrik m8
43 F20-07000102W linkplade
44 GB/T97.1-8 skive 8
45 GB/T5783-M8x25 Bolt m8x25
46 F25-07000200W kontrolkabel samling

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se