Eksploderet visning kontrolboks samling Parsun F20A påhængsmotor.

Kontrolboks samling - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F15-13000000W kontrolboks samling
2 HT2.5x60 klemme
3 F15-13000200W starter swich-samling
4 F15-13000100W kontrolkabel samling
5 F15-11000002W plade, kontrolboks
6 GB/T819.2-M5X12 skruehoved m5x12
7 F15-13020007W gashåndtag, tommer
8 F15-13000005W busk, cam
9 F15-13020006W busk, håndtag
10 F15-11000001W blok, gummi
11 F15-13000014W jakke, kabel
12 F4-01090401 stop, hæng rebsamling
13 F15-13020400W motor stop swich montering
14 F15-13000203W isoleret stik "b"
15 F15-13000202W isoleret stik "a"
16 F15-13020001W dæksel, kontrolboks
17 F15-13000013W lille låg, kontrolboks
18 F15-13020005W vaskemaskine iibu, bølge
19 F15-13020100W låst diskenhed
20 F15-13020002W torsionsfjeder
21 F15-13020003W hver låst remskive
22 F15-13020004W plade, remskivefjeder
23 GB/T818-M4X6 pandeskrue m4x6
24 F15-13020000W dæksel, kontrolboks
25 GB/T5783-M8X30 Bolt m8
26 GB/T97.1-8 skive 8
27 F15-13000500W maskine.kontrol accelerograf
28 F15-13000007W vaskemaskine
29 GB/T896-6 stift, splint 8
30 F25-07000007W kontrolkabelbinding "b"
31 F15-13000002W kammekanisme
32 GB/T818-M3X14 grydehovedskrue m3 x 14
33 F15-13000800W tommelfingerafbryder
34 F15-13000003W Plade
35 F15-13000004W remskive
36 F15-13000001W skiftfjederplade "b"
37 F15-12000016W mærke 16
38 GB/T6170-M6 møtrik m6
39 F15-13000008W bærbar plade. kamera machanism
40 F15-13000700W skift svinglink
41 F15-13000601W justeringsfasthedssamling
42 GB/T5783-M5X25 Bolt m5
43 GB/T6170-M5 møtrik m5
44 F15-13000300W summerenhed
45 F15-13000602W justeringsstift
46 GB/T5287-6 stor skive 6
47 F15-13000006W bærbar plade
48 F15-13000011W busk, skift svingled
49 F15-13000012W beslag, kontrolboks
50 F15-12000013W mærke 13
51 F15-13000015W betræk, vandtæt
52 F15-13010010W blok, kontrolhåndtag
53 GB/T956.1-5 skive, låst 5
54 GB/T819.2-M5X18 skrue, panhoved m5 x 18
55 F15-13010003W marmelade, knap
56 F15-13010001W kontrolhåndtag
57 F15-13010002W kontrol styr
58 GB/T84.5-ST4.8X12 skrue, panhoved st4.8x12
59 GB/T818-M4X10 skrue, panhoved m4 x 10
60 F15-13010009W dæksel, kontrolhåndtag
61 F15-13010005W fjeder, kompression
62 F15-13010004W del, orienteringskontrol
63 F15-13010008W plade, orienteringsdel
64 GB/T820-M6X90 skrue, panhoved m6 x 90

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se