Eksploderet visning af kamaksel Parsun F20A påhængsmotor.

Knastaksel - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F20-05000033 betræk, bælte
2 F20-05000036 prop
3 F20-05000034 spjæld, bælteovertræk
4 GB/T1099-3x5x13 nøgle
5 F20-05000027 remskive, timing
6 F20-05000028 dække over
7 F20-05000029 nød
8 F20-05000003 bælte, timing
9 GB/T5783-M8x25 Boltm8x25
10 F20-05030013 vaskemaskine
11 F20-05030012 remskive, drevet
12 F20-05030011 vaskemaskine, lav
13 F20-05030005 olietætningsring
14 F20-05030200 knastaksel samling
15 F20-05030010 måtte, oliepumpe
16 F20-05030400 oliepumpemontering
17 F20-05030401 krop, oliepumpe
18 F20-05030403 vaskemaskine
19 F20-05030408 tætningsring
20 F20-05030402 aksel, oliepumpe
21 GB/T309-3x16.8 Rollerneedle 3x16.8
22 F15-07110003 prop
23 F20-05030407 forår
24 F20-05030404 indre rotor, oliepumpe
25 F20-05030405 ydre rotor, oliepumpe
26 F20-05030406 dæksel, oliepumpe
27 GB/T823-M6x16 skrue m6x16
28 GB/T97.1-6 skive 6
29 GB/T5783-M6x35 Bolt m6x35

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se