Eksploderet visning karburator Parsun F20A påhængsmotor.

Karburator - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F20-05080000 karburatorenhed
2 GB/T818-M4x12 skrue m4x12
3 GB/93-4 foråret skive
4 F20-05080026 dække over
5 F20-05080200 ventilsamling, elektrisk
6 F20-05080201 O ring
7 GB/T818-M4x10 skrue m4x10
8 F20-05080016 palte, ventil
9 F20-05080003 Plade
10 F20-05080002 pakning
11 F20-05080004 betræk, gummi
12 F20-05080011 skrue, stop
13 F20-05080012 forår
14 F20-05080013 skrue, luftjustering
15 F20-05080014 O ring
16 F20-05080015 forår
17 GB/T896-4 låsering 4
18 F20-05080027 vaskemaskine
19 F20-05080006 pakning
20 F20-05080008 Busk
21 F20-05080009 svingled, ventil
22 F20-05080010 twist fjeder
23 F20-05080005 twist fjeder
24 GB/T818-M3x6 skrue m3x6
25 GB/T93-3 fjederskive 3
26 F20-05080007 forklæde, accelerator
27 F20-05080100 svingled, accelerator
28 GB/T818-M4x6 skrue m4x6
29 F20-05080001 karburator
30 F20-05080022 jet, luft langsom
31 F20-05080023 hætte, gummi
32 F20-05080020 Jet, main
33 F20-05080021 dyse, hoved
34 F20-05080017 nåleventil
35 F20-05080025 klemme, nåleventil
36 F20-05080019 pin, flyde
37 GB/T818-M3x8 skrue m3x8
38 F20-05080018 flyde
39 F20-05080024 pakning, flydekammer
40 F20-05080028 Jet
41 F20-05080004 stang
42 F20-05080300 flydekammerenhed
43 F20-05080302 svupper
44 F20-05080301 fjeder, stempel
45 GB/T893.1-8 Klip 8
46 F20-05080305 flydekammer
47 GB/T818-M2x4 skrue m2x4
48 GB/T96-2 stor skive 2
49 F20-05080304 vaskemaskine
50 F20-05080303 skrue, olieudløb
51 GB/T818-M4x16 skrue m4x16

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se