Sprængt syncylinderhoved Parsun F20A påhængsmotor.

Cylinder hoved - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F20-05000001 pakning, topstykke
2 F15-00000006 Pin ~ 6x12
3 GB/T818-M5x25 skrue m5x25
4 F4-04070003 Anode
5 GB/T3452.1-13x2 O ring 13x 2
6 F20-05030009 Bolt, anode
7 GB/T97.1-6 skive 6
8 F8-05000022 Bolt m6x25
9 F20-05000002 Bolt, flange
10 DPR7EA-9 tændrør
11 F20-05040002 tætningsring, topdæksel
12 F20-05030100 topstykke samling
13 F20-05040003 dække, ånde
14 F20-05040004 pakning, udluftningsdæksel
15 GB/T818-M4x10 skrue m4x10
16 GB/T97.1-4 skive 4
17 F15-07050004 prop
18 JASOF40431-025 O ring
19 F20-05040005 gasnippel
20 F20-05040001 dæksel, topstykke
21 F20-05040000 cylinderhoveddæksel
22 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se