Sprængt synspunkt brændstofsystem Parsun F20A påhængsmotor.

Brændstofsystem - Parsun F15A / F20A

# En del Navn
1 F15-07080001 Element, filter
2 GB/T3452.l-33x2 O ring 33x2
3 F15-07080002 filterkop
4 GB/T6170-M8 møtrik m8
5 F20-05000020 fast palte
6 GB/T5783-M8x16 Bolt m8x16
7 F15-07080000 filterenhed
8 F4-04000030 klip "b", brændstofrør
9 F20-05000013 brændstofrør 5x 10x130
10 GB/T5783-M6x20 Bolt m6x20
11 GB/T97.1-6 skive 6
12 F4-05000200 fastgørelsesenhed til brændstofrør
13 GB/T6170-M6 møtrik m6
14 F20-05000021 brændstofrør "b" 5x 10x530
15 F20-05000035 brændstofrør "c" 5x 10x270
16 F20-05050000 brændstofpumpesamling
17 F20-05000022 bolt, brændstofpumpe
18 GB/T3452.1-20.2x2.4 o ring 20,2x2,4
19 GB/T818-M4x32 skrue m4x32
20 F4-04090003 dæksel, brændstofpumpe
21 F4-04090004 pakning
22 F4-04090011 skrue m3x6
23 F4-04090005 ensidig plade
24 F20-05050100 dæksel, brændstofpumpe
25 F15-04000005 brystvorte
26 F20-05050101 dæksel, brændstofpumpe
27 F15-07140100 membranmontering
28 GB/T309-3x12 rullenål 3x12
29 F15-07140005 fjeder, membran
30 F15-07140001 sæde, brændstofpumpe
31 F15-07140004 fjeder, stempel
32 F15-07140003 svupper
33 GB/T6170-M4 møtrik m4
34 F20-05000026 led 3
35 F20-05000025 rør c 5x 10x250
36 F20-05000024 rør b 5x 10x120
37 F20-05000023 rør en 5x 10x85
38 F15-05000011 led 3
39 F20-05000042 rør d 5x 10x55

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se