Sprængt billede af nederste beklædning og drev 1 Parsun F15 påhængsmotor.

Nedre hus og drev 1 - Parsun F9.9 / F15

# En del Navn
1 F15-06000001 nedre kappe
2 F4-03000023 stik, olieslange
3 F4-03000024 pakning, gearkassestik
4 F15-06000010-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
4 F15-06000010-2 mellemrum (t: 0,12 mm)
4 F15-06000010-3 mellemrum (t: 0,15 mm)
4 F15-06000010-4 mellemrum (t: 0,18 mm)
4 F15-06000010-5 mellemrum (t: 0,30 mm)
4 F15-06000010-6 mellemrum (t: 0,40 mm)
4 F15-06000010-7 mellemrum (t: 0,50 mm)
5 HR30205J leje
6 F15-06010000 gear, fremad
7 F15-06070004 pin, kobling
8 F15-06070003 kobling, hund
9 F15-06070005 ring, kobling
10 F15-06070006 stempel, skift
11 F15-06070002 fjeder, kobling
12 F15-06070001 aksel, propel
13 F15-06070007 skive, bakgear
14 F15-06080005 gear, baglæns
15 F15-06080006-1 mellemrum (t: 0,10 mm)
15 F15-06080006-2 mellemrum (t: 0,20 mm)
15 F15-06080006-3 mellemrum (t: 0,30 mm)
15 F15-06080006-4 mellemrum (t: 0,40 mm)
15 F15-06080006-5 mellemrum (t: 0,50 mm)
16 GB/T276-6005/P63 lejer 6005
17 F15-06080002 o-ring a, dæksel
18 F15-06080003 o-ring b, låg
19 F15-06080001 låg, underhus
20 GB/T290HK1712 leje hk1712
21 F15-06080004 olietætningsring
22 F15-06080000 dæksel, underhus
23 GB/T97.1-6 skive 6
24 GB/T5783-M6X20 bolt, sekskant m6x20
25 F15-06000005 pakning, drivaksel
26 GB/T290F1420 leje
27 F15-06000006 bøsning, nylon
28 F15-06020001 bund, drivaksel
29 F15-06020004 O ring
30 GB/T97.1-8 skive 8
31 GB/T5783-M8x25 bolt, sekskant m8x25
32 F15-06020002 leje
33 F15-06020003 olietætning, drivaksel
34 F15-06040000 drivakslenhed l
34 F15-06040000S drivakslenhed s
35 F15-06000013 nøgle, woodruff
36 F15-06000007 ydre plade
37 JASOF404-31-045 O ring
38 F15-06050000 løbehjul
39 F15-06060002 indvendig skal, vandpumpe
40 F15-00000013 piiv, dyvel
41 F15-06060001 Waterpumphousifig
42 F15-06060004 forsegle
43 F15-06000014 fast plade, vandpumpe
44 GB/T5783-M8x45 bolt, sekskant m8x45
45 F15-06030000 kamaggregat, gearstang l
45 F15-06030000S kamaggregat, gearstang s
46 F15-06000020-1 skive, bærende
46 TE15-04000018 skive, tandhjul
47 F15-06000009 mellemlag, tandhjul (t: 1,20 mm)
48 F15-06000011 bagbinde
49 F15-06000012 møtrik, tandhjul

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se