Eksploderet visning karburator Parsun F15 udenbords.

Karburator - Parsun F9.9 / F15

# En del Navn
1 F15-07090000 karburatorenhed
2 GB/T818-M4X10 Bolt
3 GB/T93-4 vaskemaskine, forår
4 F15-07090003 Plade
5 F15-07090002 pakning
6 F15-07090009 skrue, gashåndtag
7 F15-07090010 fjeder, pilotjustering
8 GB/T818-M3X6 Bolt
9 GB/T93-3 vaskemaskine, forår
10 F15-07090008 forklæde, accelerator
11 F15-07090001 karburator
12 F15-07090006 busk, link
13 GB/T896-86 låsering
14 T6-05000815 vade, svingled
15 F15-07090019 ventil, nål
16 F15-07090020 flyde
17 F15-07090021 pin, flyde
18 GB/T818-M4X6 Bolt
19 F15-07090022 dyse, hoved
20 F15-07090024 forsegle
21 F15-07090023 Jet, main
22 F15-07090025 jet, luft langsom
23 F15-07090026 gummihætte
24 GB/T818-M3X5 Bolt
25 F15-07090018 Plade
26 F15-07090012 forklæde, kvælning
27 F15-07090200 Link, choke
28 F15-07090302 bolt, ventil
29 F15-07090300 svingled, ventil
30 GB/T6170-M3 møtrik m3
31 F15-07090016 Bolt
32 F15-07090017 twist fjeder, sving led
33 F15-07090100 svingled, accelerator
34 F15-07090005 fjeder
35 F15-07090013 skrue, luftjustering
36 F15-07090014 forsegle
37 F15-07090015 fjeder, luftjustering
38 T6-05000022 tilknytning
39 F15-07090004 busk, svingled
40 F15-07090007 tætning, gummi
41 F15-07090027 pakning, floatchamber
42 F15-07090402 Filter
43 F15-07090403 skrue, dræne
44 F15-07090404 pakning
45 F15-07090400 krop, svømmekammer
46 F15-07090413 kop, krop
47 GB/T818-M4X12 Bolt
48 F15-07090407 septum samling
49 F15-07090408 fjeder, ventil
50 F15-07090409 forsegle
51 F15-07090410 dæksel, ventil
52 F15-07090412 vask
53 F15-07090411 bolt, udluftningsolie
54 F15-07090401 Jet
55 F15-07090028 kasket

Du kan bestille reservedele direkte på hjemmesiden, bare klik på varenummeret / navnet på listen.
Reservedele sendes fra Sverige ofte samme dag.
Hvis du har brug for at kontakte os, kommunikerer vi på engelsk (eller svensk), send os en e-mail til info@parsun.se